Přesně podle plánu byl dnes oficiálně představen telefon Huawei Nova 8 SE. Jeho uvedení proběhlo v Číně online a vlastně bylo jen jakousi formalitou, protože už včera unikly na síť téměř všechny parametry telefonu a také jeho design. Proto si dnes parametry v rychlosti shrneme, doplníme ty chybějící a samozřejmě přidáme i cenu.

Design a displej

Design Huawei Nova 8 SE je poměrně atraktivní, a to i přesto, že tak trochu připomíná telefony řady iPhone 12. Kolem displeje jsou úzké rámečky a nad ním malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Dominantou zadního panelu je čtvercový modul hlavního fotoaparátu se čtyřmi snímači a LED bleskem. Právě ten asi nejvíc odkazuje na inspiraci Apple telefony. Ale vraťme se zpět k displeji. Jeho úhlopříčka je 6,53 palce, je typu OLED a má rozlišení 2400×1080 pixelů. Poměr stran je 20:9. Do obrazovky je také integrován snímač otisků prstů.

Hlavní parametry

Už včera vyšlo najevo, že model Nova 8 SE bude vydán ve dvou verzích. Ty se od sebe budou lišit pouze a výhradně jen jedním parametrem a tím je typ použitého procesoru. První verze má název Standard Edition a je osazena procesorem Dimensity 720. Druhá verze má čipset Dimensity 800U a jméno High Edition. Čipsety mají podporu 5G sítí, jsou osmi jádrové, ale druhý z nich je výkonnější.

V tomto ohledu je potvrzen i další parametr ze včerejška, a to podpora 5G na SIMkách. Verze Standard Edition podporuje 5G jen na jedné ze svou SIM karet, kdežto verze High Edition na obou. Obě verze mají paměťovou konfiguraci nastavenu na 8 GB operační paměti a 128 GB rozšiřitelného interního úložiště. V rámci konektivity zde najdeme 5G, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Baterie má kapacitu 3800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1.

Foto výbava a cena

Přední kamera Huawei Nova 8 SE má rozlišení 16 MPix a jak již bylo řečeno, hlavní fotoaparát tvoří čtyři snímače. Ten primární má 64 Mpix a světelnost f/1.9. Za ním následuje 8 MPix senzor, který funguje jako širokoúhlý objektiv se clonou f/2.4. Další dva snímače mají shodné rozlišení 2 Mpix a také stejnou světelnost f/2.4. Jeden z nich slouží pro makro focení a druhý pro zachycení hloubky ostrosti. Na čínském trhu bude telefon nabízen v barvách Magic Night Black, Dark Blue, Silver Moon Start a Sakura Snow Clear Sky. Cena verze Standard Edition je nastavena na 2599 jüanů, což je přibližně 391 dolarů. High Edition přijde na 2699 jüanů, tedy 406 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.