Benchmark DxOMark se za dobu své existence velmi rychle vyšvihl na čelo v hodnocení mobilních fotoaparátů a výrobci ho berou jako ukazatel kvality. V poslední době také výrazně rozšířili i své testy, protože už hodnotí u telefonů také audio a už i displeje. Ani to jim ale nestačí a tak se do rodiny dnes připojily i testy pro bezdrátové reproduktory. Ty patří v poslední době mezi velmi populární doplňky, takže se testy kvality určitě budou mnohým hodit. A recenzenti se do toho pustili opravdu zhurta.

Testy samotné budou rozděleny do pěti kategorií se samostatným skóre, které se pak zprůměruje na celkové. Do kategorií patří tembr, dynamika, prostorové pojetí zvuku, hlasitost a nakonec i zkreslení zvuku a jiné nečistoty. Protože je cenové rozpěti bezdrátových reproduktorů poměrně vysoké, tak je vše také rozděleno mezi Essential modely (s cenou do 200 euro) a Advanced kousky ( do 200 do 499 euro). Na své si tak přijdou fanoušci napříč spektrem a podle prvních testů si vezmou do parády i ty opravdu levné reproduktory.

V první várce jsme se dočkali šestice otestovaných modelů pro každou kategorii, takže jde opravdu jen o prvotní nástřel. V levnějších modelech prozatím kraluje Amazon Echo Studio, ale bojím se, že u něj v českých cenách nebude 200 eurový limit stačit… Špatně si nevedly ale ani někteří zástupci reproduktorů od Xiaomi s výrazně lidovějšími cenovkami. Fajnšmekři pak ale určitě podívají na nákladnější modely, mezi kterými se to už hemží známými jmény pro všechny audiofily. Harman Kardon, Bose, Sonos a další. Tak se budeme těšit na další rozšiřování záběr testů DxOMarku.