Když dáme dohromady značku Realme a chytré hodinky můžeme klidně říct, že je zaděláno na úspěch. Obzvláště v tomto divném roce, kdy prodeje chytrých telefonů klesají a naopak rostou prodeje nositelností a sluchátek. A proto se dnes podíváme na hodinky Realme Watch S, které byly oficiálně představeny s poměrně slušnými parametry i cenou.

Realme Watch S navazují na první hodinky této značky, které byly vydány letos na jaře. Rovnou také musíme dodat, že nové hodinky jsou mírně upravenou verzí těch původních. Mají kruhový 1,3 palcový displej, který je barevný a dotykový. Jeho rozlišení je 360×360 pixelů. Jako ochrana proti poškrábání slouží sklo Gorilla Glass 3. Výrobce přidal i senzor citlivý na světlo, díky kterému se jas obrazovky automaticky upravuje podle světelných podmínek.

Rám hodinek je vyroben z hliníkové slitiny a na jeho pravé hraně jsou uložena dvě tlačítka pro rychlé ovládání. Řemínek je silikonový a bude nabízen ve čtyřech barevných variantách, a to modré, oranžové, zelené a černé. Výrobce sice neuvádí, kolik je aktuálně k dispozici ciferníků, ale původní model jich měl dvanáct. Každopádně v průběhu příštích týdnů bude nabídka ciferníků rozšířena o rovných sto.

Mezi funkcemi Realme Watch S najdeme PPG snímač tepové frekvence a také senzor SpO2 pro monitorování okysličení krve. A protože jde o sportovní hodinky, výrobce nezapomněl přidat také 16 sportovních režimů. Samozřejmě je tu i klasika v podobě monitoringu spánku, dálkového ovládání fotoaparátu a přehrávače a nebo různých notifikací. Dokonce nechybí ani certifikace IP68, která by měla zajistit určitou odolnost vůči vodě a prachu. Baterie má kapacitu 390 mAh a měla by vydržet až 15 dní provozu. Hodinky byly představeny v Pákistánu, takže se na tomto trhu začnou prodávat nejdříve. Cena je nastavena na 14999 pákistánských rupií, což je zhruba 95 dolarů. Prodeje začínají 14. listopadu/novembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.