TV boxy od Xiaomi patří k velmi oblíbeným kouskům, protože jde obvykle o výborně vybavené a zároveň cenově dostupné modely. Takže v podstatě podtrhují celou filosofii firmy už od dřevních dob. A dnes se nám v Číně oficiálně představil i nový člen této rodiny, který nese název Mi Box 4S Pro. Přesné specifikace ještě nejsou úplně kompletně dostupné, ale je jasné, že půjde jen o drobný evoluční krok navazující na existující Mi Box 4S. Ale i tak by to pro někoho mohlo být poměrně velmi zajímavé.

Ostatně Mi TV Box 4S (neboli Mi Box S či Mi Box 4K na globálních trzích) byl poslán na trh teprve nedávno a novinka s ním má hodně společného. Základní změnou je ale nárůst podporovaného dekódování videa, protože 4K nám poskočilo na 8K. Stejně tak se HDMI 2.0 dočkalo upgradu na HDMI 2.1 a dietních 8 GB vnitřní paměti pak na 16 GB. Jinak je ale s největší pravděpodobností vše při starém a tak opět dojde na procesor Amlogic S905X, 2 GB RAM nebo jen Wi-Fi 5. V Číně bude mít TV box systém MIUI for TV, ale pokud dojde na globální dostupnost, tak asi půjde o standardní Android TV.

V Číně jde Mi TV Box 4S na trh už zítra 5. listopadu s cenovkou 399 juanů (asi 60 dolarů), což je značný nárůst oproti zhruba 43 dolarům základní verze. Má ale přece jen dvojnásobek paměti. O mezinárodní dostupnosti zatím nepadlo ani slovo, ale osobně bych něco takového rozhodně očekával. Xiaomi to s nabídkou TV boxů v poslední době myslí vážně, protože kromě klasických „krabiček“ vydali nedávno i výbornou „tyčinku“ Mi TV Stick. I když tam jim vstoupil do plánů nový Chromecast with Google TV. Tedy kromě našeho trhu, kde se prodává za dvojnásobek normální ceny…