TV boxy od Xiaomi patří k velmi oblíbeným kouskům, protože jde obvykle o výborně vybavené a zároveň cenově dostupné modely. Takže v podstatě podtrhují celou filosofii firmy už od dřevních dob. A dnes se nám v Číně oficiálně představil i nový člen této rodiny, který nese název Mi Box 4S Pro. Přesné specifikace ještě nejsou úplně kompletně dostupné, ale je jasné, že půjde jen o drobný evoluční krok navazující na existující Mi Box 4S. Ale i tak by to pro někoho mohlo být poměrně velmi zajímavé.

Ostatně Mi TV Box 4S (neboli Mi Box S či Mi Box 4K na globálních trzích) byl poslán na trh teprve nedávno a novinka s ním má hodně společného. Základní změnou je ale nárůst podporovaného dekódování videa, protože 4K nám poskočilo na 8K. Stejně tak se HDMI 2.0 dočkalo upgradu na HDMI 2.1 a dietních 8 GB vnitřní paměti pak na 16 GB. Jinak je ale s největší pravděpodobností vše při starém a tak opět dojde na procesor Amlogic S905X, 2 GB RAM nebo jen Wi-Fi 5. V Číně bude mít TV box systém MIUI for TV, ale pokud dojde na globální dostupnost, tak asi půjde o standardní Android TV.

V Číně jde Mi TV Box 4S na trh už zítra 5. listopadu s cenovkou 399 juanů (asi 60 dolarů), což je značný nárůst oproti zhruba 43 dolarům základní verze. Má ale přece jen dvojnásobek paměti. O mezinárodní dostupnosti zatím nepadlo ani slovo, ale osobně bych něco takového rozhodně očekával. Xiaomi to s nabídkou TV boxů v poslední době myslí vážně, protože kromě klasických „krabiček“ vydali nedávno i výbornou „tyčinku“ Mi TV Stick. I když tam jim vstoupil do plánů nový Chromecast with Google TV. Tedy kromě našeho trhu, kde se prodává za dvojnásobek normální ceny…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.