Značka OPPO patří v jihozápadní Asii mezi nejvýraznější hráče na trhu a zejména díky tomu se už dlouho vyhřívá v první světové šestce prodejců. Do budoucna ale má tento čínský tygr ještě vyšší ambice, které by měly být naplněny zejména k ústupu Huawei na evropských trzích. První vlaštovky s globální (včetně evropské) dostupnosti už tu byly, ale velmi brzy se čeká na pořádný průlom. Firma vyrábí telefony napříč všemi kategoriemi, ale největší uznání obvykle logicky sklízí jejich high-end modely. A jeden takový zajímavý nový patent telefon z dílny OPPO se objevil i dnes.

Tento patent pochází z čínského úřadu duševního vlastnictví (CNIPA) a podle všeho byl podán už někdy na konci minulého roku. Přijat a potvrzen byl ale až 23. října letošního a tak se ho dohledali staří známí z LetsGoDigital. Na první pohled patent telefonu nevypadá nijak zajímavě, protože zejména designem zadní strany výrazně připomíná OnePlus 7T. Stejný kruhový modul pro senzory zadního fotoaparátu, i když novinka má jeden navíc. Vzhledem k příbuznosti OPPO a OnePlus by tedy šlo patent odbýt jako relikt minulosti, který se prostě jen opozdil.

To by ale asi byla chyba, protože přední strana skrývá jedno překvapení a díky němu si zaslouží časovou nálepku 2020, nebo spíše dokonce 2021. Telefon v patentu má totiž selfie fotoaparát integrovaný přímo pod displej, což je stále ještě velmi raritní a supermoderní řešení. Firma ale údajně pro jistotu nechala patentovat podobný kousek s klasickým „průstřelem“. Jinak se dalších překvapení nedočkáme, i když LetsGoDigital zmiňují přítomnost 3.5mm jacku. Osobně mi ale přijde na spodní straně vyobrazen jen sekundární mikrofon, ale to je samozřejmě diskutabilní.  Tak uvidíme, jako obvykle z patentu ve výsledku nemusí být vůbec nic.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.