Telefon Xiaomi Mi 10 Ultra byl s velkou slávou představen u příležitosti desátého výročí Xiaomi. Slavnostní příležitosti uvedení odpovídá i exkluzivní design a výbava. Mezi parametry, kterými se telefon pyšní patří i podpora rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Mi 10 Ultra je tak jedním z mála přístrojů, které podporují technologii Quick Charge 5. Příslušenství telefonu zahrnuje i 120 W nabíječku GaN.

Pro mnohé potenciální kupce modelu Xiaomi Mi 10 Ultra by tak právě toto ultra rychlé nabíjení mohlo být jedním z hlavních důvodů, proč si telefon pořídit. Ovšem jedna věc jsou parametry napsané na papíře a proklamované výrobcem a druhá věc je běžná praxe. Otestování nabíjení se proto ujali pánové z Android Authority. Výsledek jejich testů je ale takový, že nabíjení je sice rychlé, ale jeho výkon je „jen“ 80 W.

Test nabíjení

Je sice možné, že při laboratorních testech bylo dosaženo 120 W nabíjení, ovšem v běžné praxi to probíhalo jinak. Nabíječka po zapojení do sítě začala nabíjet s výkonem 92,3 W, ale pak její výkon rychle spadl na 86,4 W a výkon, kterým byl telefon nabíjen byl 80,1 W. Není to sice to, co Xiaomi slibuje, ale stále jde o velmi rychlé nabíjení, při kterém byla baterie telefonu nabita z nuly na 100% během 21 minut. Maximální teplota při tomto nabíjení s reálným výkonem 80 W dosáhla na 43,8°C, což je poněkud víc, než ideální teplota 40°C. Ovšem když byla baterie nabita na 70% teplota se vrátila k normálu.

Testeři také zkusili telefon nabít 50 W nabíječkou. Nabíjení z nuly na 100% je přibližně stejně rychlé a trvá 29 minut. Ovšem maximální teplota se po celou dobu nabíjení nedostala výš než na 39,1°C, což je velmi uspokojivé. Z těchto výsledků se dá tedy odvodit, že avizované nabíjení s výkonem 120 W je tak trochu marketingovým tahem. Pro některé by to mohlo být zklamáním, ale na druhou stranu je nutno říci, že i reálný výkon 80 W je velmi slušný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.