Značka Redmi se velmi dobře zabydlela na trhu s chytrými telefony a každým rokem nabídne poměrně dost novinek. Mnohými z nich ale rozšiřuje své stávající řady telefonů. Ostatně vzpomeňme na řadu Redmi K30, která byla průběžně rozšiřována během celého letošního roku. Ne jinak na tom bude i řada Redmi Note 9. K dnešnímu dni má tato série už pět modelů, které byly postupně vydávány od jara letošního roku. Ovšem výrobci se to možná zdá pořád málo.

Řada Redmi Note 9 by totiž v průběhu tohoto měsíce měla být rozšířena o další tři telefony. Sice se před měsícem spekulovalo o tom, že do konce roku bude představen první telefon série Note 10, ale zdá se, že to byl jen planý poplach. Podle známého čínského tipaře, který si říká Digital Chat Station, budou telefony uvedeny v polovině měsíce a jeden z nich bude osazen foto snímačem Samsung ISOCELL Bright HM2 s rozlišením 108 MPix.

Zatím ale není jasno, jaké budou obchodní názvy chystaných novinek. Každopádně pokud nahlédneme do výpisů čínských certifikátorů můžeme zjistit, že certifikacemi prošly modely s označením M2007J22C a M2007J17C. První z nich má certifikaci pro rychlé nabíjení s výkonem 22,5 W a druhý je certifikován pro 30 W nabíjení. Oba telefony mají podporu 5G sítí. Očekává se i to, že jeden z nich bude pohánět procesor Snapdragon 750G. Bližší informace tipař neuvádí, ale jsme na začátku měsíce, takže je víc než jisté, že další zvěsti se objeví brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.