Fanoušci telefonů Nokia stále čekají na představení modelů Nokia 6.3, Nokia 7.3 a Nokia 9.3 PureView. Jejich uvedení je už poměrně dlouho odkládáno a výrobce dosud tají, kdy a zda je vůbec představí. Přestože společnost HMD Global, kterou letos docela v představování nový strojů zbrzdila pandemie koronaviru, v druhém pololetí letošního roku své resty dohnala, vlajkový telefon ale nepředstavila. A v podstatě by se dalo říct, že takový prémiový telefon ve svém portfoliu dosud nemá. Mohl by jím být model Nokia 10 PureView?

Šíří se totiž zvěsti, že prototyp Nokia 10 PureView je už na světě a dokonce je prý už v těchto dnech testován. Samozřejmě jde o nepotvrzené informace, a to i přesto, že je uvádějí docela důvěryhodné stránky NokiaPowwerUser. Podle jejich zdroje má testovaný prototyp parametry vlajkové lodi. Telefon údajně pohání procesor Snapdragon 875 a jeho bezrámečkový displej je pokryt safírovým sklem.

K dalším parametrům by měl patřit PureView fotoaparát s více snímači a optikou z dílen Zeiss. Spekuluje se i o rámu z nerezové oceli, který by měl být podobný tomu, jaký má i telefon Nokia 8 Sirocco. Ale jak již bylo řečeno, na světě je jen prototyp telefonu. Po prvotních fázích testování budou následovat další úpravy a vývojové práce. Proto se čeká, že k představení by mohlo dojít, pokud půjde vše dobře, až ve druhé polovině příštího roku. Před námi je tedy ještě dlouhá doba, než se vlajková Nokia objeví. Nezbývá než doufat, že dřív se dočkáme představení modelu 9.3 PureView. A snad už konečně půjde o prémiový telefon s tomu odpovídajícím procesorem. .

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.