Představení řady Huawei Mate 40 máme za sebou a proto, jako každým rokem, bychom se měli připravit i na telefony Honor, které specifikacemi vycházejí právě z řady Mate. Letos by to měla být řada Honor V40. O těchto telefonech jsme se sice nedávno zmínili, ale jen okrajově. Měly by být totiž údajně představeny zároveň s řadou Huawei Nova 8. A podle všeho by to mělo být už brzy, začátkem příštího měsíce.

A právě proto se dnes podíváme na některé z parametrů, které by mohla řada Honor V40 dostat. Pro informace si, jako už několikrát, zajdeme na Twitter. Tam je sdílí nám už dobře známý tipař, který si říká Teme. Jen podle letmého pohledu můžeme říci, že letos telefony Honor V40 budou docela výrazně vylepšeny oproti loňským modelům Honor V30. Tipař tvrdí, že letos bychom se měly dočkat dvou telefonů, a to Honor V40 Pro a Honor V40 Pro Plus. Zajímavé určitě je to, že standardní model V40 by měl chybět. Ale musíme brát v potaz to, že jde zatím jen o odhad tipaře.

A jaké specifikace bychom tedy u telefonů řady Honor V40 mohli čekat? Tipař si myslí, že přístroje budou mít velký displej s úhlopříčkou 6,72 palce. Ten bude zakřivený, bude mít rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Dále by neměla chybět podpora rychlého nabíjení s výkonem 66 W a bezdrátového 40 W nabíjení. Zadní fotoaparát by měl mít tři nebo čtyři senzory s primárním 50 Mpix snímačem. Přední kamera by měla být duální. Posledním údajem, který tipař odhaduje, jsou použité procesory. Model Pro Plus by měl dostat čipset Kirin 9000 a model Pro pak procesor Dimensity 1000+. Pokud se tyto zvěsti potvrdí, bude se jistě na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.