Nabíjecí rychlosti v poslední době opět skokově posunuly hranice možného a dostáváme se tak opravdu na dříve neuvěřitelná čísla. Stejně tak i bezdrátové nabíjení pomalu dotahuje to „klasické“, i když je stále o drobný krůček zpátky. Vrcholem modernosti jsou tak momentálně Xiaomi Mi 10 Ultra a Huawei Mate 40 Pro / Pro+/ RS Porsche Design, které mají podporu 50W bezdrátového nabíjení. To je pořádný rozdíl v porovnání s hlavní konkurencí, kde třeba iPhone 12 Pro Max nebo Galaxy Note 20 Ultra 5G umí stále jen maximum 15W.

I přes nominálně stejné hodnoty je jasné, že dvojice rivalů na nejvyšším stupínku nebude v reálu v rychlosti zcela identická. A odpovědět na otázku, kdo je rychlejší se dnes pokusil i slavný čínská „leaker“ Digital Chat Station. Porovnání Xiaomi Mi 10 Ultra a Huawei Mate 40 Pro se navíc přímo nabízí, protože mají v podstatě stejné kapacity baterie, 4500 vs 4400 mAh. Jen se lehce liší vnitřní strukturou, protože baterie Mi 10 Ultra je rozdělená na dva články, přičemž Mate 40 Pro si vystačí s klasickým jedním článkem. Ale jak tedy dopadly testy ?

Veškerá čísla ukazují, že vítězstvím Xiaomi, protože na 100 % se jeho baterie plně nabila už za 40 minut. To Huawei si dal o trochu více na čas navzdory mírně menší kapacitě a vše zvládl za 56 minut. Konkrétní čísla s jednotlivými postupnými výsledky můžete vidět v tabulce níže. 50W bezdrátové nabíjení z dílny Xiaomi tak má jasně navrch a může se tak chlubit momentálně asi nejrychlejším řešením na trhu. Tedy jen dokud se na veřejnost nedostane připravovaná 80W technologie jejich provenience, o které se už také oficiálně hovoří.