Spousta lidí má stále čínské Xiaomi zafixováno jako čistě výrobce telefonů, ale to už dávno není pravda. V podstatě je to skoro obráceně, protože se firma snaží fušovat do řemesla v podstatě komukoliv. Samozřejmě má většina produktů něco společného s elektronikou, protože technologické vychytávky se prostě vždy lépe prodávají. A jako další lahůdku si pro čínské zákazníky firma nachystala i další model chytrého zámku na dveře, který nebude jen tak obyčejný. Zapomeňte na Bluetooth zámek s NFC, tenhle kousek bude otvírat přímo váš obličej.

Alespoň tomu nasvědčuje teaser plakátek lákající na nový Xiaomi Smart Door Lock Pro, který se představí veřejnosti už 4. listopadu. Na obrázku je jasně vidět hned dvojice senzorů, která se pokouší osvětlit obličej majitele. Na trhu už podobné řešení existuje, ale pro Xiaomi by šlo o premiéru. I když už třeba nedávno poslali na trh model Smart Lock E, který zvládl hned šest rozdílných metod odemčení a identifikace. Novinka by měla umět opravdu pokročilé věci, jako je například detekce páčení zámků, propojeným alarmem a spoustu dalšího. Cenu zatím netuším a také není jisté, zda se tento chytrý zámek podívá i do světa.

A když už mluvíme o novinkách od Xiaomi, tak se dnes objevily i velmi zajímavé informace o chystaném modelu bezdrátové nabíječky. Jak známo, tak Xiaomi Mi 10 Ultra podporuje závratných 50W při bezdrátovém nabíjení, ale to ještě zdaleka není strop Firma totiž ohlásila práce na nové 80W bezdrátové nabíječce, se kterou například 4000 mAh baterii dobijete jen za 19 minut. To už je pořádný fofr, i když zatím nemáme žádný telefon, co by tuto technologii podporoval. Tak snad brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.