Ohebné telefony hýbou světem, i když se do nich globálně pustila jen část velkých jmen mobilního průmyslu. A navíc všechny dosavadní modely, ať už Huawei, Samsungu nebo Motoroly, jsou extrémně drahá zařízení s často ne zcela vychytanými mouchami. Ale o tom, že právě tudy půjde budoucnost asi stejně nikdo nepochybuje. Naděje fanoušků se tak upírají zejména ke Xiaomi, kteří byli v minulosti etalonem průkopníka dostupných cen i u high-end modelů. Na jejich první prototypy a patenty ohebných telefonů už pomalu padá prach, ale nic konkrétního z toho zatím nevzešlo.

To by se ale možná mohlo konečně brzy změnit, protože tomu nasvědčují i drobné detaily v mnoha ohledech. Šikulové z XDA Forums tak třeba rozpitvali kód beta verze nového systému MIUI 12 a objevili velmi zajímavé věci. MIUI 12 totiž obsahuje odkaz na model telefonu Xiaomi s kódovým označením „Cetus“, ke kterému náleží i položka ‘isFlodAbleDevice’. To zavání záměrným zkomolením „Foldable“, tedy termínem pro ohebný telefon. A hlouběji v kódu jsou pak i identifikátory zavřeného stavu displeje a další, takže minimálně po softwarové stránce se Xiaomi na ohebné telefony rozhodně připravují.

Konkrétní hardwarové detaily samozřejmě zatím nikdo netuší, i když se o nějakým základech přece jen spekuluje. Konkrétně o procesoru od Qualcommu, systému založeném na Androidu 11 nebo 108 Mpx hlavního senzoru fotoaparátu. Ale to asi nikoho moc nepřekvapí. Oním procesorem by měl být s největší pravděpodobností asi Snapdragon 875, který by se měl představit veřejnosti už během prosince letošního roku. Ale kdy budeme mít možnost konečně spatřit mýtický Xiaomi „Cetus“ opravdu netušíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.