Jak nám tak rok pokročil, tak jsme se dnes dočkali i sumarizovaných výsledků prodejů telefonů za třetí letošní čtvrtletí. Renomované agentury Canalys, IDC a Counterpoint se v zásadních zjištěních shodují, což dnes ráno na sociálních sítích nadšeně komentoval i šéf Xiaomi Lei Jun. Čínský gigant se totiž vyšvihl na třetí globální třetí místo, kde vyměnil americký Apple. Meziročně Xiaomi zaznamenali opravdu masivní nárůst, který je jednoznačně nejvyšší ze všech světových mobilních výrobců. Takže určitě mají důvod k oslavám.

Jak také Lei Jun zmínil, tak nejde o premiéru Xiaomi v Top 3, protože stejného výsledku už dosáhli jednou během Q3 2014. Ale to je přece jen poněkud vousatý výsledek z doby, kdy konkurence přece jen vypadala trochu jinak. Od té doby se toho hodně změnilo a firma průběžně stoupá žebříčkem Fortune 500 pro nejcennější firmy světa. A šéf Xiaomi také nezapomněl zdůraznit, že se i nadále firma hodlá řídit trojicí „železných“ pravidel, orientací na pokročilé technologie, dostupnost cen a výrobu „cool“ produktů. Takové plány se budou zamlouvat asi komukoli.

This slideshow requires JavaScript.

Samotná čísla se u tří nejvýznačnějších agentur lehce liší, ale rámcově jsou výsledky stejný. Na špici mobilního tak stále trůní Samsung s drobným posunem oproti loňsku, který následuje Huawei s nejvýraznější meziroční ztrátou podílu. Na třetím místě je pak zmíněné Xiaomi s obřím růstem, který u všech agentur přesahuje 40 %. Za ním pravděpodobně stojí velké úspěchy s levnými a midrange modely na trzích jako je Indie. Čtvrtý Apple meziročně také část trhu ztratil a pátém místě se drží v podstatě na svých číslech buď Vivo nebo OPPO, v závislosti na agentuře. Takže bravo hlavně Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.