O chystaném telefonu Redmi K40, případně i jeho Pro verze se mluví už nějakou dobu. Ovšem zvěsti zatím přicházejí jen od tipařů a nejsou vždy spolehlivé. Spekuluje se o ledačem a tím je i termín představení této řady. Tipaři se v tomto směru stále drží prosincového termínu, ten ale dosud není potvrzen. Ale když se podíváme na konec loňského roku a uvedení modelu Redmi K30, ke kterému pak byly přidávány další modely této řady, je možné že i letos bude výrobce postupovat stejně.

Dnes k hromadě nepotvrzených zvěstí přidáme informaci další. Na síti se totiž objevil certifikační výpis. Mělo by jít o čínskou certifikaci Redmi K40 a ve výpisu je telefon označen kódem M2011K2C. Lze si povšimnout, že telefon by měl být osazen procesorem z dílen Qualcomm a mělo by se jednat o zatím nepředstavený model. A opět tu máme tipaře, kteří odhadují, že jde o Snapdragon 775G, který by měl být uveden společně s vlajkovým Snapdragonem 875 na začátku prosince/decembra.

A opět se vrátíme na konec loňského roku k modelu Redmi K30. Ten byl totiž také uveden s novinkovým Snapdragonem 765G a byl tak prvním telefonem s tímto čipsetem. Proč by to tedy nemohlo být stejné i letos v případě Redmi K40 a Snapdragonu 775G? Zároveň se očekává, že společnost Xiaomi bude patřit k prvním čínským společnostem, které budou moci použít vlajkový Snapdragon 875. A vzhledem k tomu, že Redmi K30 Pro je osazen SD865, je velmi pravděpodobné, že Redmi K40 Pro bude pohánět Snapdragon 875.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.