Před třemi dny jsme vás informovali o tom, že značka Vivo připravuje nadstavbu Origin OS, která by měla nahradit stávající FunTouch OS. Podle tipaře, který o přípravě nové nadstavby podal zprávy jako první, by měl být Origin OS představen do konce letošního roku. Nyní společnost Vivo oficiálně oznámila, že připravuje vývojářskou konferenci na 19. listopadu/novembra. A právě na ní by měla být kromě jiného představena i nová nadstavba.

Před pár dny jsme ještě netušili, zda Origin OS bude jen přejmenovanou původní nadstavbou, nebo půjde o zbrusu nové uživatelské rozhraní. Dnes je na Weibo potvrzeno i to, že jde o kompletně přepracovanou nadstavbu. Vivo si od ní slibuje, že bude utvářet jednoznačnou identitu společnosti. Po představení by se Origin OS měl dostat na všechny telefony Vivo, které budou pro aktualizaci vhodné. Přepracování nadstavby je poměrně dobře načasováno, protože značce Vivo se na trhu daří, a to hlavně v Indii.

V této chvíli ale není k dispozici příliš podrobností o nové nadstavbě. Ví se snad jen to, že bude založena na Androidu 11 a poprvé by mohla být nainstalována do telefonu Vivo X60. Mělo by jít o jedno z nejlepších uživatelských rozhraní založených na systému Android. To je ale poměrně odvážné tvrzení, když nejsou k dispozici informace o funkcích a vychytávkách nadstavby. Je ale možné, že poté, co Vivo potvrdilo uvedení nové nadstavby, pustí do světa i nějaké další podrobnosti.