Společnost Huawei letos v září vydala Harmony OS 2.0 a HMS Core 5.0, jejichž součástí je adaptabilita pro chytré telefony. Včera jsme se v souvislosti s tím mohli dozvědět, že nová verze nadstavby EMUI 11 je jakýmsi přechodovým řešením pro telefony, které budou následně převedeny na systém Harmony OS. Společnost nyní potvrdila, že ještě letos v prosinci/decembri vydá vývojářskou beta verzi systému, která bude distribuována pro testování.

Wang Chenglu, šéf vývoje software Huawei, k tomu dodal, že vývoj adaptace systému Harmony OS 2.0 v současnosti postupuje velmi dobře a proto by mělo být do konce roku vše připraveno podle původního plánu. Chenglu dále uvedl, že společnost pracuje na Harmony OS od května/mája 2016. Tedy poměrně dlouho před tím, než se rozjely americké sankce. Ty jen urychlily práce na vývoji. Myšlenka celého systému je postavena na tom, že Harmony OS komunikuje s jednotlivými izolovanými IoT zařízeními jako s moduly. To by mělo jednoduše vyřešit připojování jednotlivých zařízení do systému.

Toto řešení by mělo být tou největší inovací. Díky ní výrobci nebudou muset řešit komplexní výzkum a vývoj připojení jednotlivých zařízení do systému. Jednoduše postačí jen sdílet aplikace ekosystému. Chenglu pro dobré pochopení funkčnosti systému uvedl příklad, který vychází z běžného používání telefonu a televize se systémem Harmony OS. Jeji propojením v rámci ekosystému lze televizi použít jako přehrávač hudby a telefon jako mikrofon a nebo ovladač pro přehrávání skladeb, jejich posunování a případně jejich střih. Harmony OS je totiž sadou operačních systému vyvinutých pro IoT a mobilní terminály.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.