Za posledních několik měsíců nám opět skokově narostla rychlost nabíjení telefonů a standardem se skoro přes noc staly ještě nedávno zcela sci-fi čísla. Premianty jsou v tomto oboru IQOO se 120W technologií, případně Oppo a Realme se 125W verzí. Stále se ale ještě v reálu čeká na podporované nabíječky, takže se prozatím musíme u špičkových vlajkových lodí spokojit „jen“ se 65W (66W). I to však nabízí ďábelské rychlosti a není tak problémem poměrně masivní baterie současných high-end telefonů plně nabít za něco přes půl hodiny.

To však neznamená, že se pokrok zastavil a ustrnul na těchto skvělých hodnotách. Na toto téma se na tiskové konferenci dnes rozhovořil i vysoce postavený zástupce Huawei, pan Yu Chengdong. A publikum se určitě dozvědělo velmi zajímavé informace. Podle jeho slov totiž Huawei už disponuje nejen přístupem ke 120W nabíjecí technologii, ale dokonce i 200W variantě. Ale tyto extrémní hodnoty prý nejsou pro dnešní dobu vhodné, protože kapacity baterií je stále poměrně nízká. Jako ideální „balanc“ tak údajně Huawei považuje současných 66W drátově a 50W bezdrátově, vyšší hodnoty pak mohou být nestabilní.

To je také častou obavou mnohých technologických nadšenců, protože extrémně rychlé nabíjecí technologie přímo vybízejí k úvahám o velmi rychlé degradaci baterie. Tvůrci nás sice ubezpečují, že se něco takového nestane, ale přece jen reálné výsledky uvidíme až za nějaký čas s těmito technologiemi. Každopádně je obří pokrok v rychlostech nabíjení výhrou uživatelů, protože dinosauří technologie stále ještě plně nevymřely. Ostatně takový loňský iPhone 11 měl v balení ďábelsky rychlou 5W nabíječku…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.