Hodnocení recenzenta

Corn WB02 nepřináší sice žádné extra vychytávky ani neobvykle širokou nabídku funkcí, ale vzhledem k ceně se jedná o skvělý základ a navíc vypadají hodinky dobře a po výměně hrozného pásku budou na tom ještě lépe. Vše funguje, notifikace umí české znaky a výdrž baterie je skvělá.

7
x/10

Spousta lidí by si nějaké ty chytré hodinky ráda pořídila, ale nechce jen obyčejný sportovní náramek a za hodinky se jim nechce dávat takové peníze, když si je chtějí jen vyzkoušet. Dost možná tu dnes máme na recenzi solidního kandidáta na ideální první smartwatch, který za opravdu minimální cenu nabídne základní funkce a ani nevypadá tak špatně. Recenze Corn WB02 může začít!
Díky za hodiny patří eshopu TomTop.com, který nám Corn WB02 na recenzi poskytl.

Balení – jen to nejnutnější

Už jsem za svůj život viděl opravdu asi všechna balení různé elektroniky, od OEM nebo Bulk až po luxusní telefony nejvyšší třídy (v době, kdy měly takové věci opravdu punc luxusu i ve formě krabičky a obsahu). Corn WB02 jsou ale tak levné, že kromě krycí krabičky je uvnitř jen základní manuál v několika řečech a magnetický nabíjecí kabel. Dokonce ani žádné polstrování, aby hodinky neputovaly po krabičce při přepravě. Inu, cena si musí vždy vybrat někde svou daň.

Corn WB02 - skromné balení

Corn WB02 – skromné balení

Design a zpracování – ach, ten proklatý pásek

Corn WB02 jsou dostupné v několika barevných provedeních – s černým nebo stříbrným tělem, oranžovými nebo bílými znaky na lunetě a s různými pásky. Tělo hodinek je vyrobeno z kovu, luneta ze stejného tvrdého plastu jako dýnko. Zpracování hodinek samotných není špatné a rozhodně neurazí. Slícování je dobré, luneta se sice neotáčí, ale také se alespoň vůbec nehýbe nebo neviklá. Tlačítko, které je zvláštně umístěné mezi druhou a třetí hodinou je pevné, neviklá se a má příjemný stisk.

Hodinky jsou příjemně tenké

Hodinky jsou příjemně tenké

Dýnko obsahuje dva nabíjecí piny a senzor srdečního tepu.

Dýnko se senzory a rychloupínacím páskem

Dýnko se senzory a rychloupínacím páskem

Horší je to ale s páskem. Kromě toho, že na mojí větší ruku je opravdu krátký, zapnu jej až na poslední nebo předposlední dírku, je hrozně umělý už od pohledu. Vnitřní strana je silikonová a vnější plastově kožená. Na omak působí hrozně lacině. Ale alespoň je pásek jednoduše vyměnitelný, protože má integrované stěžejky. Pokud si chcete Corn WB02 pořídit, bude nejlepší jeho výměna.

Pásek i s přezkou jsou ale hrozné

Pásek i s přezkou jsou ale hrozné

Hodinky jsou na relativně větší ruku, mají průměr těla 47 mm, ale tloušťku jen 1,1 mm, takže se díky tomu nosí pohodlně a nebudou překážet ani pod úpletem vašeho oblíbeného svetru. Průměr výměnného pásku je 22 mm.

Hardware a displej – základní, ale dostačující výbava

Corn WB02 rozhodně neoslní výbavou senzorů nebo našlapaným hardwarem, ale to asi ani není možné, vzhledem k ceně jedné lepší večeře pro dva. Hodinky jsou poháněny pro mě zcela neznámým SoC Nordic 52832, který je založený na architektuře ARM Cortex M4, který podporuje pro nás důležitý Bluetooth V5.0 BLE. Čipset umí i NFC nebo 2,4 Ghz připojení, ale to bohužel hodinky samotné neumí. Baterie má kapacitu 280 mAh a měla by vystačit až na 15 dní používání. Kromě snímače pohybu a snímače tepu, mají Corn WM02 ještě snímač tlaku krve a obsahu kyslíku v krvi.

Kulatý displej typu TFT s rozměrem 1,3″ a rozlišením 240×240 pixelů není možná to nejlepší. Na druhou stranu má krásně syté barvy, dobrou černou, dostatečný jas i pro venkovní používání a ani nižší rozlišení vlastně nevadí. Čitelnost je dobrá na všechno, co hodinky umí. Pozorovací úhly jsou překvapivě skvělé a ani úplné natočení od uživatele není problém pro přečtení informací na displeji.

Rozměr hodinek je spíše pro větší zápěstí

Rozměr hodinek je spíše pro větší zápěstí

Operační systém a aplikace – uzavřený OS a slušná aplikace

Bylo by asi bláhové pomýšlet na to, že by Corn WB02 měly snad nějaký otevřený operační systém, nebo některý z již používaných většími hráči na trhu. Použitý operační systém neznámého původu i názvu, je podle očekávání velmi základní a nenabízí vlastně žádné možnosti nastavení. Respektive nastavení obsahuje možnost „Mute“ a nastavení jasu displeje. Pak už nic, co by ovlivňovalo chod hodinek, jen zobrazení QR kódu pro spárování, reset, vypnutí nějaké informace o zařízení.

Základní obrazovka má pouze dva přednastavené ciferníky, jeden „sportovní“ digitální a druhý analogový s nějakými těmi komplikacemi. Třetí je lehce konfigurovatelný, lze si vybrat vlastní pozadí a umístění hodin, data nebo krokoměru a barvy textu.

Potáhnutím ze strany se uživatel dostane do tří základních menu a to trénink, krokoměr a měření spánku. Gesto odspodu nahoru slouží pro vstup do menu a odshora dolů pro rychlé nastavení připojení, noční režim, vyhledání spárovaného telefonu, zkratku do Nastavení. Zde je také umístěná ikona stavu nabití baterie a datum a čas.

V menu hodinek jsou všechny potřebné funkce, jako jsou stopky, historie pěti posledních notifikací, měření sportovních aktivit (chůze, běh, cyklistika, skákání přes švihadlo, plavání, basketbal, fotbal a badminton), měření srdečního tepu, obsahu kyslíku v krvi a krevního tlaku. K dispozici je také počasí, které se musí nejprve nastavit v aplikaci, ovládání hudebního přehrávače a ovládání spouště foťáku (musí se spustit přes aplikaci). Uživatel může také spustit funkci pro dechová cvičení.

Aplikace s názvem Da Fit je dostupná jak na externích zdrojích, tak pro klid duše také v obchodu Google Play. Jedná se o jednu z mnoha univerzálních aplikací, které se používají u všech možných dalších hodinek. Aplikace je poměrně bohatá na možnosti uživatele zásobuje poměrně velkým množstvím grafů, informací i činností s možností zobrazení dne, týdne i měsíce. Lze zde upravovat i zdroje notifikací, ve které je několik často užívaných aplikací, jako je Telefon, Zprávy, Facebook, Twitter, Skype, WhatsApp, Instagram a pak položka Ostatní. Ta bude notifikovat ale úplně vše, co se ve stahovací liště objeví nebo změní, takže například i změnu v hudebním přehrávači, což není moc pohodlné ani praktické. Ale bez ní nebudou patrně fungovat notifikace, které nejsou výslovně ve výčtu uvedeny.

Lze nastavit také formát hodin, jednotky, kdy vás hodinky nemohou rušit notifikacemi (například přes noc), lze zapnout celodenní měření tepu a také vypnout a konfigurovat „Rychlý náhled“, tedy zda mají hodinky reagovat na pohyb ruky pro rozsvícení displeje.

Co mi ale opravdu chybělo, je možnost nastavení času zhasnutí displeje. Ten je nastavený jen na asi tři sekundy. Stačí například jen číst ikony v menu a vybírat, kterou z funkcí chcete zapnout a displej mezitím dvakrát zhasne. To je opravdu nepříjemné a přitom by stačila jen taková drobnost, jako moci si nastavit čas zobrazování na třeba 8 sekund.

UI hodinek je bohužel bez naší rodné češtiny, ale na druhou stranu obsahuje kompletní sadu znaků i pro náš jazyk, takže se notifikace zobrazují korektně se všemi těmi ě a ř a dalšími.

Co se týče chodu OS, nemám co bych vytkl. Systém je osekaný o všechny možné přechody, animace a vlastně i o dost funkcí, takže je svižný a na nic se nečeká.

Baterie a výdrž – silná stránka

Integrovaná baterie má 280 mAh a výrobce tvrdí, že by měla udržet hodinky alespoň 10 dní při životě a až 15 při lehkém používání. Vůči takovým prohlášením jsem býval vždy dost podezřívavý, ale na druhou stranu, většina elektroniky za posledních pár let opravdu odpovídala tomu, co bylo psáno. A z praxe, byť vzhledem k posledním měsícům plných Home Office a maximálně krátké procházky po parku, musím uznat, že ani tentokráte výrobce nelhal. Corn WB02 opravdu vydrží 14 dní bez jakýchkoliv skrupulí. Výdrž je tedy silnou stránkou hodinek.

Závěr recenze Corn WB02 – lehce nad očekáváním

Chytré hodinky Corn WB02 stojí jen 30$, tedy necelých 700 korun, a to je opravdu pakatel. Za své peníze ale dostanete asi více, než by jeden očekával. Všechny funkce, které hodinky umí, umí dobře a jediné nastavení, které chybí, je asi možnost nastavení podsvětlení displeje. Displej jako takový je fajn, s hodinkami jde i plavat a jinak sportovat, aplikace Da Fit je vybavená vším, co je potřeba a výdrž baterie vyloženě nadchne. Jedinou výtku, kterou bych vlastně měl, kromě strohosti balení, je pásek, který je hrozný. Ale zase se dá jednoduše vyměnit.

Takže kdo chcete vyzkoušet jednoduché a levné, ale ne špatné chytré hodinky, Corn WB02 se nabízí jako dobrý kandidát.

Recenze Corn WB02 je tedy u konce a ještě jednou díky e-shopu TomTop.com za poskytnutí hodinek na recenzi, kde si je také můžete rovnou zakoupit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.