Ohebné telefony jsou stále pouze extrémně luxusním zbožím a jejich ceny jsou tak astronomické. Tvůrci se ale aspoň snaží o vylaďování nedostatků, takže například druhá generace Samsung Galaxy Z Fold 2 byla opravdu o parník napřed. Tohoto telefonu jsme se dočkali teprve velmi nedávno, ale už dnes se vesele spekuluje o jeho nástupci. Kolegové z LetsGoDigital totiž odvedli fantastickou práci, když na základě korejských patentů Samsungu vyrobili krásné rendery, jak by asi Galaxy Z Fold 3 měl vypadat. Samozřejmě nejde o nic oficiálního, ale i tak je to nesmírně zajímavé.

Galaxy Z Fold 3 by totiž teoreticky mohl znamenat návrat vysouvací klávesnice v telefonech na scénu. Rendery totiž zachycují tělo ohebného telefonu ze tří částí se dvěma panty, přičemž v jedné z částí se skrývá právě tenounká vysouvací klávesnice. Tloušťka telefonu ve složeném stavu sice vypadá z obrázků opravdu masivně, ale jde opravdu jen o převedení náčrtků v rendery, takže nemusí zdaleka odpovídat realitě. Po rozložení je ale evidentní, že by tento kousek mohl klidně zastoupit tablet, protože je displej opravdu obří. Tak se obrázky pokochejte sami.

This slideshow requires JavaScript.

Tento telefon by také mohl být prvním, u kterého bude použita technologie Samsungu pro fotoaparát integrovaný přímo v displeji. Původně se spekulovalo, že by debutantem mohl být právě představený Z Fold 2, ale z důvodů malé výtěžnosti této technologie bylo vše odloženo. Dalším na řadě se stal Samsung Galaxy S21, ale u něj se čekají velká prodejní čísla a opět firma nebude schopna získat dostatek hardwaru pro toto řešení. Takže do třetice všeho dobrého se tak podle všeho nabízí právě Galaxy Z Fold 3. No uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.