Společnost OnePlus byla zařazena do testovacího programu Android 11 Beta a díky tomu začala jako jeden z prvních výrobců telefonů testovat novou verzi systému, potažmo novou verzi své nadstavby. V uplynulém měsíci byla připravena první otevřená beta verze Oxygen OS 11 pro telefony řady OnePlus 8. Nyní se začíná rozjíždět už třetí otevřená beta verze. Ta přináší pro OnePlus telefony hromadu nových funkcí a vylepšení.

Společnost OnePlus je známá tím, že testuje novou verzi nadstavby ve čtyřech fázích. Hned po vydání nejnovější verze Androidu začíná beta verzí pro vývojáře pro vybraná zařízení, následuje uzavřená beta verze, otevřená beta verze a na konec stabilní verze. V tomto případě se v rámci testování Oxygen OS 11 blížíme do finále a po odladění třetí otevřené bety můžeme čekat na verzi stabilní. Dodejme ještě, že třetí otevřená beta verze je šířena globálně pro telefony OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro.

Mezi změnami a vylepšeními najdeme například funkci Canvas, u které je vylepšena animace a podpora AOD. Je optimalizováno uživatelské rozhraní pro plynulé hovory, dále také mechanizmus správy procesů běžících na pozadí. Byl opraven problém s blokováním textu u některých her a vylepšena byla i stabilita celého systému. Najdeme zde i říjnové bezpečnostní záplaty a opravu obecných problémů. Podrobnější popis všech vylepšení a oprav najdete na stránkách XDA Developers.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.