Společnost HMD Global, která stojí za výrobou telefonů Nokia, neměla letos ten nejlepší rok. Pandemie koronaviru byla důvodem pro odklad představení několika telefonů Nokia během prvního a druhé kvartálu letošního roku. Odloženo bylo i uvedené vlajkového modelu Nokia 9.3 PureView. Navíc telefony, které byly v poslední době uvedeny patří spíš mezi ty, které spadají do základní třídy. Přesto podle nedávno vydaného žebříčku společnosti Counterpoint Research patří Nokia mezi nejdůvěryhodnější značky.

Podle snímku žebříčku „Trust Ranking“ je Nokia na prvním místě se 100% v rámci aktualizací operačního systému, včasných aktualizací bezpečnostních záplat a kvality sestavení. A právě v těchto aspektech uživatelé značce důvěřují nejvíce. Značka má v současnosti celkem 20 modelů telefonů aktualizovaných na Android 10 a všechny dostávají s železnou pravidelností bezpečností záplaty. Na špici se značka dostala i díky programu Android One.

Na druhém místě v tomto žebříčku je společnost OnePlus, které důvěřuje 90% uživatelů. Na rozdíl od krále žebříčku má na Android 10 aktualizovaných jen 7 zařízení. Na dalších postech v žebříčku figurují společnosti Samsung, Realme a Xiaomi. Ty obsadily třetí až páté místo. Šestého až desáté místo patří společnostem Huawei, Oppo, Lenovo, LG a Vivo.

Zdá se tedy, že uživatelé kladou poměrně velký důraz na to, jak často a s jakou pravidelností jsou jejich telefony aktualizovány nejen v rámci operačního systému, ale především v rámci bezpečnostních záplat. A ne vždy musí nezbytně nutně jít jen o prémiová zařízení. Navíc v případě telefonů Nokia byla velmi pozitivně hodnocena i příkladnost zpracování. Tyto telefony totiž procházejí daleko přísnějšími testy než telefony ostatních značek. Ostatně vzpomeňme na historické telefony Nokia, které byly doslova nezničitelné. A i podle současných kritérií odolají stávající modely zubu času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.