S příchodem nové iterace operačního systému Android se také množí informace o tom, kteří z výrobců jej hodlají mezi prvními nasadit do svých telefonů. Je jasné, že ti, kteří používají i své nadstavby budou muset i je novému systému přizpůsobit. A mezi ně patří i společnost Vivo. Ta se rozhodla, jak se podle posledních zvěstí zdá, to vzít doslova od podlahy. Jistě, mají už svou nadstavbu FunTouch OS. Ale vypadá to, že ji úplně nahradí zbrusu novým uživatelským rozhraním. Nebo ji alespoň v rámci nové verze postavené na Androidu 11 přejmenují.

Ostatně nebylo by to poprvé, kdy bychom slyšeli o tom, že Vivo chystá novou nadstavbu či její přejmenování. Stačí si vzpomenout na konec loňského roku. Tehdy se proslýchalo, že s příchodem Androidu 10 společnost představí novou nadstavbu, která se bude jmenovat Jovi OS. Ale jak víme, nestalo se tak a telefony Vivo běží už patnáctým rokem na FunTouch OS. Každopádně historie se opakuje i letos a nám již dobře známý čínský tipař Digital Chat Station na Weibo tvrdí, že se chystá nová nadstavba. Ta by se údajně měla jmenovat Origin OS a měla by dorazit do konce roku. Údajně by to mělo být v telefonech řady Vivo X60.

Tipař dále tvrdí, že nové uživatelské rozhraní bude mít nejen nový název, ale také hromadu vylepšení. A mělo by jít o kompletní aktualizační balík. Ať už to dopadne jakkoli, je tato informace poměrně zajímavá i proto, že společnost nedávno aktualizovala svou nadstavbu FunTouch, která je teď ve verzi 11. S ní byl například vydán telefon Vivo V20 a jde o první telefon společnosti, který běží na nadstavbě postavená na Androidu 11. A pokud se bude opakovat situace z loňska, kdy společnost oficiálně hovořila o Jovi OS s příchodem nové iterace Androidu, tak se dost možná nedočkáme ani uživatelského rozhraní Origin OS.