Mnoho výrobců chytrých telefonů po vydání systému Android 11 začíná upravovat své nadstavby tak, aby vycházely právě z nové verze Androidu. Mezi ně samozřejmě patří i společnost Samsung. Ta začíná testovat a distribuovat veřejnou beta verzi své nadstavby One UI ve verzi 3.0. Po Jižní Koreji, domovské zemi společnosti, se distribuce veřejné bety začíná rozjíždět i v USA, Číně a v Indii. Tam je k dispozici pro majitele telefonů řady Galaxy S20.

Samozřejmě pro otestování One nadstavby v nové verzi je potřeba se zaregistrovat do veřejného beta programu v aplikaci Samsung Members. Po zaregistrování dostanou uživatelé aktualizaci na svůj telefon. Podle stránek SamMobile by mělo jít o firmware s označením G98x0ZCU2ZTJG pro čínské uživatele. Pro testery v Indii má firmware označení G98xFXXU5ZTJF. Testovat lze na modelech Galaxy S20, Galaxy S20 Plus a Galaxy S20 Ultra.

Beta verze nadstavby One UI 3.0 by měla být připravena i pro další země, mezi které patří Velká Británie, Polsko a Německo. Stránky SamMobile dále uvádějí, že aktualizace by měla být v dohledné době připravena i pro telefony řady Galaxy Note 20 a model Galaxy S20 FE ve výše zmíněných zemích. Je také potvrzeno, že veřejná verze One UI 3.0 by měla dorazit do konce letošního roku. Součástí nové verze nadstavby by měly být všechny funkce systému Android 11. Zároveň by mělo dojít k dalším vylepšením jako je nové Bixby Routines nebo vylepšený Photo editor. A vzhledem k tomu, že model Galaxy S20 má problémy s automatickým zaostřování, mělo by být v nové verzi vylepšeno i to. Přidány by měly být i doplňky pro odstranění duplicitních kontaktů a upravena by měla být i obrazovka pro volání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.