Zhruba před měsícem proběhla internetovými kuloáry první vlna informací o chystaných chytrých hodinkách Xiaomi Mi Watch Lite. Nebo s největší pravděpodobností Redmi Watch, protože to vypadá, že v reálu půjde o jeden a ten stejný model. Samozřejmě jsme tomu hned věnovali článek, ale několik týdnů bylo ticho po pěšině. Až dnes se objevily další informace a to hned díky certifikaci americké agentury FCC, včetně odhalení některých konkrétních specifikací. Takže datum představení už bude opravdu asi ve velmi blízké budoucnosti.

Hodinky jsou v certifikačním listingu FCC opět pod označením REDMIWT02 a podle přiloženého obrázku by se opět mělo jednat o obdélníkový design displeje se zaoblenými rohy a lá Apple Watch. Displej samotný by měl mít 1.41-palce, HD rozlišení a bude podporovat automatickou regulaci jasu. Sportovně založené jedince pak potěší vestavěný GPS čip, podpora sledování celé řada sportovních režimů včetně plavání, 24/7 monitoring srdečního tepu nebo voděodolnost do 50m. Baterie s kapacitou 230 mAh bude mít 5W nabíjení a hodinky k telefonu připojíte pomocí Bluetooth 5.1.

Jinak půjde o chytré hodinky s univerzální kompatibilitou, protože bude podporován jak Android od verze 4.4, tak i iOS od verze 10. Nikdo také samozřejmě netuší cenové zařazení nového modelu, ale vzhledem k „Lite“ přídomku (nebo hlavičce Redmi celkově) asi nepůjde o nic extra drahého. Stejně tak neznáme přesné datum představení nebo dokonce dostupnosti, ale nedivil bych se, kdyby to tvůrci s Xiaomi Mi Watch Lite stihli ještě do konce roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.