Skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 2 byl uveden v uplynulém měsíci na velké prezentační akci „Galaxy Unpacked“. Byť by se mohlo zdát, že je měsíc po představení předčasné uvažovat o jeho nástupci, není tomu tak. Samsung Galaxy Z Fold 3 je údajně už v přípravách, alespoň podle jihokorejské stránky TheElec. A dokonce by mohl stejnou funkci, jaká se čeká i u telefonů řady Galaxy S21.

Proslýchá se, že nadcházející vlajková řada Galaxy S21 bude oficiálně představena podstatně dříve, než bývalo zvykem. Tipaři odhadují, že podle toho, jak výrobce zrychlil vývoj a výrobu těchto telefonů, by mohlo k jejich prezentaci dojít už v lednu/januári příštího roku. Smělé odhady dalších tipařů naznačují, že by telefony mohly mít podporu stylusu S Pen. A stejnou podporu stylusu by měl údajně mít i skládací Samsung Galaxy Z Fold 3.

Proto, aby Galaxy Z Fold 3 molh S Pen podporovat je ale nezbytně nutné vylepšit technologii AES (Active Electrostatic Solution). Zpráva TheElec dále uvádí, že vývojáři společnosti Samsung také pracují na skle UTG (Ultra-Thin Glass). To by mělo být velmi tenké, ale dostatečně pevné a silné, aby zvládlo tlak hrotu stylusu. Myšlenka, že by skládací telefon z dílen Samsungu mohl podporovat stylus se objevila už v případě Galaxy Z Fold 2. Nestalo se tak právě proto, že sklo UTG nemělo dostatečnou tloušťku na to, aby jej hrot pera nezničil nebo výrazně nepoškodil. Stávající tloušťka UTG skla je 30 mikrometrů a proto, aby bylo použití stylusu bezproblémové, měla by být tloušťka skla dvojnásobná.