S intenzitou s jakou narůstá frekvence informací o telefonech řady Samsung Galaxy S21 je víc než pravděpodobné, že budou skutečně představeny podstatně dřív. A tím termínem by tak mohl být leden/január příštího roku. Zprávy nepocházejí jen od nějakých více či méně důvěryhodných tipařů, ale objevují se napříč sítí. Třeba i na stránkách 91Mobiles, které lze považovat za relativně věrohodné. A na nich se právě dnes objevují další informace o parametrech modelu Samsung Galaxy S21 Ultra.

Samozřejmě informace potvrzeny nejsou, takže i v tomto případě musíme brát v potaz to, že by ve finále parametry telefonu Samsung Galaxy S21 Ultra mohly vypadat trochu jinak. Ať tak či tak, můžeme si už nyní vytvořit aspoň rámcový pohled na to, co bychom mohli příští rok čekat a na co bychom se mohli připravit. Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici i renderované obrázky, tak se podíváme i na ně.

Odhadované parametry

Galaxy S21 Ultra bude tím nejlepším z celé řady. Měl by mít velký Dynamic AMOLED displej s úhlopříčkou 6,8 palce. Jeho rozlišení by mělo být 2K a obnovovací frekvence by měla být buď 120 Hz a nebo až 144 Hz. Obrazovka by podle renderů měla být zakřivená a uprostřed její horní části bude „díra“ pro přední kameru. Očekává se, že selfie kamera bude mít rozlišení 40 Mpix. Zajímavě řešený je i modul zadního fotoaparátu Bude mít obdélníkový tvar, kdy jeho horní hrana bude vycházet ze středu horní hrany zadního panelu. Boční hrana modulu bude zabírat téměř jednu třetinu boční hrany telefonu a bude do ní zasahovat. V modulu budou čtyři snímače, kdy ten primární by měl mít 108 MPix.

Vzhledem k tomu, že model Galaxy S21 Ultra bude vlajkou, bude osazen také vlajkovým procesorem. Tím pro příští rok bude Snapdragon 875. Ovšem v souvislosti s trhem, na kterém se bude telefon prodávat, se dočkáme i čipsetu Exynos 2100. Proto v USA a Číně by se mohl prodávat s SD875 a Indie by mohla být jedním z trhů, kam telefon poputuje s procesorem Exynos 2100. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 60 W nebo až 65 W. Ale jak už bylo řečeno, nic z těchto specifikací zatím výrobce nepotvrdil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.