Po představení telefonu Xiaomi Mi 10T na globálním trhu se čekalo, kdy a pod jakým obchodním označením bude tento telefon představen pro čínský trh, který na něj stále čeká. Následně přicházely zvěsti, že v Číně bude uveden pod řadou Redmi K30. A od této informace byl už jen krůček tomu, aby bylo potvrzeno, že jeho obchodní název bude Redmi K30S.

Očekávalo se, že tento rebrandovaný model bude uveden ve čtvrtém kvartálu letošního roku. Přesný termín až do dnešního dne odhalen nebyl. Dnes ale značka Redmi potvrdila, že Redmi K30S bude v Číně oficiálně představen už zítra, tedy 27. října/októbra. A jak už bývá dobrým zvykem, s potvrzením termínu představovačky se začínají objevovat nové informace. Ta dnešní je například o odhadované ceně. A ta vypadá skutečně zajímavě.

Víme, že v řadě Redmi K30 je několik telefonů v různém cenovém rozpětí. Od toho nejlevnějšího až po Redmi K30 Pro, který je jako jediný v řadě vybaven procesorem Snapdragon 865 a jeho cena proto odpovídá cenám vlajkových lodí. Jenže Redmi K30S by měl také měl mít Snapdragon 865. Takže je otázkou, jak bude nastavena jeho cena. Zatím nejlevnějším telefonem s SD865 je iQOO Neo 3 a jeho cena začíná na zhruba 388 dolarech. Ovšem podle jednoho z čínských tipařů bude chystaný Redmi telefon ještě levnější. Jeho cena by údajně měla být nastavena na 2500 jüanů, což je v přepočtu přibližně 374 dolarů. Pokud se zítra tato cena potvrdí, půjde na čínském trhu o nejlevnější přístroj s procesorem Snapdragon 865.