Velkou událost letošního roku má už společnost Huawei za sebou. A asi není třeba opakovat, že šlo o představení telefonů řady Mate 40 a dalších zajímavých produktů. Ovšem letošní rok ještě nekončí a my bychom se, zřejmě už v příštím měsíci, měli dočkat představení telefonů řady Nova 8. Součástí této série by měl být i model Huawei Nova 8 SE. A protože čínští tipaři jsou zpravidla o krok napřed, můžeme se dnes díky jednomu z nich podívat na hlavní parametry tohoto telefonu.

Zhruba před měsícem se na síti objevily první informace o chystané řadě Huawei Nova 8, respektive o modelech Nova 8 a Nova 8 Pro. Ovšem model Huawei Nova 8 SE zůstával stále tak trochu v utajení, i když se předpokládalo, že do chystané série patřit bude. Dneska proto omrkneme i parametry Nove 8 SE, když už nám je tipaři naservírovali na čínském Weibo.

Očekává se, že Nova 8 SE bude mít 6,53 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením. Jeho obnovovací frekvence by měla být 60 Hz. Zatím ale není známo, zda bude snímač otisků integrován do obrazovky a nebo bude uložen jinde. Tloušťka telefonu by měla být 7,46 mm a jeho hmotnost odhadují tipaři na 178 gramů. Přední kamera by měla dostat 16 Mpix a zadní fotoaparát budou tvořit čtyři senzory. Jmenovitě by mělo jít o 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Proslýchá se i to, že kapacita baterie by mohla být 3800 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Na čínský trh by měl telefon dorazit ve dvou verzích. První by měla mít procesor Dimensity 720 a druhá pak Dimensity 800U. K této zvěsti o parametrech ještě tipař doplnil, že v příštím měsíci bude vydán i vlajkový telefon Honor V40.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.