Být zavření doma v našem českém koronavirovém polo-lockdownu má samozřejmě i celou řadu benefitů. Konečně máte totiž čas rozvíjet i některé činnosti, na které během normálního hektického pracovního provozu prostě nemáte čas. Například vaření komplikovaných jídel se stalo denním chlebem a velmi pozitivně se odrazí na obezitě celé domácnosti. Ale existují i jiné kreativnější činnosti, při kterých nehrozí nadbytečné přibírání na váze. Třeba taková 3D modelařina a tvorba pomocí 3D tiskáren je parádním koníčkem a třeba vás k ní inspiruje dnešní nabídka dvou modelů z Aliexpressu.

3D tiskárna Artillery Sidewinder X1 má na našich stránkách premiéru a rozhodně stojí za pozornost. Nabízí totiž pokročilé parametry se všemi vymoženostmi, velkým dotykovým barevným TFT displejem nebo velkou tiskovou plochou 300 * 300 * 400 mm. Je také velmi tichá a jako bonus dorazí už z 95 % složená, takže se jí nemusí bát opravdu ani začátečníci. Navíc je k dostání z českého skladu bez dalších doplatků, což vždy velmi potěší. V nabídce je samotná jen za 320.08 euro s instantní slevou, nebo s 1 kg černé PLA tiskové struny za 345.02 euro.

Další je pak stará dobrá Anet A8 Plus. V porovnání s minulou generací jsme se dočkali větší plochy na 3D tisk – 350x300x300 mm, vylepšené konstrukce s použitím lepších materiálů k lepší stabilitě a strukturální pevnosti, nová je také základní deska a heatbed stejně jako vstup pro tiskové vlákno a další. Zachován zůstal LCD ovládací displej, silný 360W zdroj, široká podpora tiskových strun a hlavně i jednoduché ovládání. Tiskárna je dodávána jako full DIY, tedy v režimu „sestav-si-sám“ z českého skladu za 144.10 euro, případně už částečně složená za 195.27 euro. Kterou s 3D tiskáren si tak vyberete ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.