Momentálně jsou na trhu v podstatě jen dva modely, které nabízí high-end (i když v obou případech s kompromisy) za přijatelnou cenu v poměru k výkonu. Na tom se shodne většina analytiků, i když samozřejmě ne všichni fanoušci musí nutně souhlasit. Touto dvojicí je Samsung Galaxy S20 FE a zbrusu nový OnePlus 8T. Korejský zástupce sice trpí po vzhledové stránce plastovým zpracováním, ale vnitřní výbava zůstala v podstatě nedotčena. Navíc se k nám (naštěstí) dováží verze se Snapdragonem 865 a ne výrazně horší model s Exynosem 990.

Hned po vydání se ale vynořily některé problémy uživatelů s korektní registrací dotyků na displeji, což Samsung rychle opravil softwarovou aktualizací. Minulý týden pak přibylo nepoměrně více nespokojených zákazníků, stěžujících si na ghost touch problémy, zpoždění odezvy nebo gest, případně nefunkční dotykové ovládání celkově. A korejskému gigantu slouží ke cti, že opět na nic nečekal, nehledal výmluvy jak je u mnohé konkurence zvykem a bleskově poskytnul další softwarovou aktualizaci. Ta by pak měla vše řešit.

Tato softwarová aktualizace je k dispozici celosvětově už zhruba dva dny a skrývá se pod firmwarovým označením G78xxXXU1ATJ5. Funkční je jak pro SD865 verzi, tak i Exynos 990 variantu telefonu. V oficiálním výčtu oprav sice problémy s displejem nefigurují, ale podle odezvy většiny uživatelů se zmíněnými problémy aktualizace opravdu vše napravila. Takže pokud patříte k vlastníkům tohoto povedeného Galaxy S20 FE, tak si ji určitě nezapomeňte nainstalovat, i kdyby se vás třeba žádné problémy netýkaly.