Ohebné telefony se pomalu ale jistě stávají stálými hosty na mobilním trhu, i když stále hosty značně drahými pro valnou většinu populace. Ale už se začínají objevovat i první vlaštovky snažící se o snížení ceny. Jde hlavně o „véčkové“ modely, které mají přece jen výrazně menší displeje než obří ohebné telefony klasického střihu a tak i nižší náklady na výrobu. V této kategorii se zatím reálně angažoval pouze Samsung a Motorola, ale minimálně teoreticky nad něčím podobným uvažují i další. Objevil se totiž i patent od Huawei.

Server LetsGoDigital tak publikoval další patent od Huawei na velmi zajímavý ohebný telefon „véčkového“ střihu. Nejde o první podobný počin z jejich dílny, protože něco obdobného se objevilo už letos v červenci. Mělo by se teoreticky jednat o jakousi odlehčenější verzi Mate X ve „véčkovém“ balení. Oproti například Samsungu Galaxy Z Flip je k dispozici poměrně velký sekundární displej při zavřeném telefonu, který designově a rozměrově připomíná třeba Meizu Pro 7. Duální senzory fotoaparátu jsou pak orientovány vertikálně a díky sekundárnímu displeji půjdou asi využít i jako selfie snímače.

Jde samozřejmě pouze o patentový náčrt, ale i tak na něm i na první pohled dost schází. Nikde například není k vidění mikrofon, reproduktory nebo dokonce nabíjecí USB Type-C port. Takže buď mají teoreticky Huawei za lubem něco speciálního, nebo jde prostě jen o neúplný náčrt. Dobře informované zdroje už dříve informovaly, že by se příští 5G ohebný telefon od Huawei měl konečně zavírat „dovnitř“ po vzoru Samsungu, což by na tento kousek sedělo. Ale stále se jedná pouze o patent a vzhledem k současné situaci Huawei je velmi pravděpodobné, že se bohužel něco podobného nikdy nestane realitou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.