Čínská značka Realme se v poslední době bleskurychle vyšvihla mezi mobilní smetánku a určitě dělá mateřskému Oppo radost. Aktivní jsou dokonce i na našem trhu, kam jen před pár dny zamířily jejich velmi povedené modely Realme 7 a 7 Pro. Valná část prodejů je ale stále soustředěna v kategorii levných telefonů. Tu zastupují modely řady „C“, kde se na trh dostaly v rychlém sledu Realme C11, C12 a C15, všechny s procesory Mediatek G35. Nové Mediateky jsou sice velmi slušné, ale pro část zákazníků jsou stále lehce nedůvěryhodné.

Šéf Realme Madhav Sheth tak v srpnovém rozhovoru pro server 91mobiles zmínil možnost, že by firma mohla všechny tři aktuální „céčkové“ modely vydat i v nové verzi s procesory od Qualcommu. Tedy pokud by po tom zákazníci volali. Což se pravděpodobně stalo, protože se objevily čerstvé informace, že se pracuje minimálně na Qualcomm verzi Realme C15. Analytici dokonce už vyhrabali z hlubin internetu i údajné možné certifikace nového telefonu z několika asijských certifikačních úřadů. Nasvědčují tomu i některé specifikace včetně 6000 mAh baterie a dvou 3+32 GB a 4+64 GB paměťových kombinací.

Hlavní otázkou ale samozřejmě zůstává možný použitý procesor od Qualcommu. Nabízí se hlavně Snapdragon 460, který údajně plánují pro svůj premiérový model například ve OnePlus. Ale vzhledem k tomu, že například Samsung posílá na trh aktuální low-end s postarším Snapdragonem 450, tak je možné opravdu vše. Není tak jisté, zda by se tato verze týkala globální dostupnosti, nebo zda by byla limitována jen na některé světové trhy. Možnost volby zákazníka jde ale Realme určitě k dobru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.