Říjen je pro značku OnePlus evidentně velmi rušným měsícem, protože velmi nedávné představení skvělého OnePlus 8T (během víkenu se pokusím podělit o první dojmy) doplní i dvojice levnějších kusů. Jak už jsme informovali zhruba před dvěma týdny, tak ty by se měly představit už 26. října. A čerstvé informace z OnLeaks vše potvrzují. Navrch přidávají v podstatě kompletní údajné specifikace obou telefonů. Ty se sice příliš neliší od dříve publikovaných spekulací, ale mít je hezky pohromadě také neuškodí. Takže se pojďme na údajné novinky OnePlus mrknout.

Tím lépe vybavenějším modelem bude dle očekávání OnePlus Nord N10 5G, který by opravdu měl dostat do vínku zbrusu nový procesor Snapdragon 690 5G. Tomu budou sekundovat 6 GB RAM a 128 GB vnbitřní paměti. Displej má mít úhlopříčku 6.49-palců s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí, ale stále není jasné, zda půjde o AMOLED nebo LCD. Zadní fotoaparát bude mít 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx + 2 Mpx sestavu senzorů a dočkáme se také 4300 mAh kapacity baterie. Nebude chybět dokonce ani sluchátkový audio jack.

Druhým kouskem pak bude OnePlus Nord N100, ale ten se bude muset spokojit jen se Snapdragonem 460, tedy půjde jen o 4G telefon. Paměti bude i tak solidní porce se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Displej pak bude 6.52-palcový LCD a Achillovou patou bude asi pouhé HD+ rozlišení. Zadní fotoaparát bude trojitý se 13 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx senzory a 8 Mpx selfie kamerkou. Baterie bude 5000 mAh, nabíjená skrze USB Type-C (aspoň tak) a opět se nezapomnělo ani na audio jack.

Nebo bude všechno jinak ?

I když jde už o několikáté potvrzení těchto modelů včetně specifikací, tak se najdou některé analytici, kteří mají jiný názor. Třeba takový „leakster“ Max J. na Twitteru zmínil, že v existenci Nord N100 nevěří, protože kromě jednoho jediného výsledku z Geekbench o něm nejsou žádné další důkazy. Tak za pár dnů uvidíme blíže, kdo měl nakonec pravdu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.