I v tomto článku budeme pokračovat v krasojízdě včera představených produktů Huawei. Od telefonů se ale přesuneme do jiného segmentu. Tím jsou technologie nabíjení. Byla totiž představena i super rychlá bezdrátová vertikální nabíječka. Její výkon je výtečných 50 W. A jen připomeneme, že je jako dělaná k rychlému nabíjení telefonů řady Mate 40, které podporují 66 W kabelové nabíjení a 50 W nabíjení bezdrátové.

Jak již bylo řečeno, čerstvě představená bezdrátová nabíječka je vertikální a je nakloněna pod úhlem 60°. Díky tomu umožňuje nabíjet kompatibilní zařízení jak na výšku, tak i na šířku. Spodní část nabíječky je opatřena protiskluzovým povrchem, takže by měla být při nabíjení velmi stabilní i na hladkém povrchu. Svým výkonem 50 W je v této chvíli tou nejrychlejší bezdrátovou nabíječkou společnosti Huawei.

Nová nabíječka má vestavěné duální cívky a větší plochu snímače. Výrobce také tvrdí, že nabíječka automaticky detekuje čas v nabíjeném telefonu a v noci, respektive mezi 21:00 a 7:00, se přepne do ultra tichého režimu. Při nabíjení dokonce není potřeba sundávat ochranný kryt nebo pouzdro z telefonu. Nabíjení začíná okamžitě po vložení nabíjeného zařízení, a to i s pouzdrem. Nabíjení lze ukončit jednoduše tím, že je nabíjený telefon vytažen z nabíječky. Proti přehřívání jak nabíječky, tak i nabíjeného přístroje je tu velmi výkonný ventilátor, který dokáže zvýšit objem proudícího vzduchu až o 50%. V rámci ochranných prvků nechybí ochrana proti přepětí a nebo detekce cizích předmětů. Cenu a dostupnost této bezdrátové nabíječky výrobce nezveřejnil.