Společnost Huawei měla včera velkolepou představovačku. Hlavními hvězdami byly telefony řady Mate 40, které vám už včera popsal kolega Martin. Ovšem uvedena byla hromada dalších produktů, takže dnes budeme v představováni Huawei novinek pokračovat. A rovnou začneme modelem Huawei Mate 40 RS Porsche, který je tou pověstnou třešničkou v řadě Mate 40. A rovnou řekněme, že pěkně drahou třešničkou.

Luxusní design

Telefon Huawei Mate 40 RS Porsche vychází z dlouhodobé spolupráce čínského výrobce telefonů a německého výrobce sportovních aut. Asi není třeba dodávat, že Mate 40 RS Porsche je telefon velmi luxusní, a to i přesto, že má s ostatními přístroji řady Mate některé společné parametry. Letos byly při jeho výrobě použity speciální materiály a technologie. Jde především o vysoce pevný zadní panel, který je vyroben z keramiky upravené pomocí nanotechnologie. Sám výrobce o zadním krytu tvrdí, že má „diamantový lesk a safírovou odolnost“.

Dominantou zad telefonu je modul hlavního fotoaparátu. Má tvar velkého osmiúhelníku a vypadá opravdu efektně. Kryt foto modulu je lesklý a chrání jej keramický povlak. Povrch zad kolem modulu je rozčleněn do svislých pruhů s různou strukturou.

Hlavní parametry

Vzhled Mate 40 RS Porsche je tedy vysoce prémiový a jaké jsou parametry? Specifikace jsou podobné jako u verze Mate 40 Pro Plus. OLED displej se zakřivenými hranami má úhlopříčku 6,76 palce a rozlišení 2772×1344 pixelů. Obnovovací frekvence je 90 Hz. V levém horním rohu je ovální „díra“ pro přední duální fotoaparát, který obsahuje 13 MPix snímač a 3D senzor.

Telefon pohání procesor Kirin 9000 a doplnilo jej 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4400 mAh a podporuje 66 W nabíjení Wired Huawei SuperCharge a bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. Ve výbavě nechybí stereofonní reproduktory, Bluetooth 5.2, NFC, Wi-Fi 6 a USB-C 3.1. Přístroj běží na systému Android 10 s nadstavbou EMUI 11.

Vzhledem k tomu, že modul hlavního fotoaparátu je dominantou telefonu, je i složení senzorů vedeno v tomto duchu. Do osmiúhelníku je naskládáno pět snímačů. Primární snímač má rozlišení 50 MPix, následuje 20 MPix širokoúhlý objektiv, 12 MPix teleobjektiv s 3× optickým zoomem a OIS, 8 MPix periskopový senzor s 10× bezztrátovým zoomem a OIS. Pětici uzavírá ToF snímač.

Cena

Cena Mate 40 RS Porsche je skutečně vysoká a dosáhla na 2295 euro, což je v přepočtu astronomických 62493 Kč. Holt, za luxus je nutno si pořádně připlatit. Je však velmi pravděpodobné, že na český trh se tento model nedostane.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.