Řada telefonů Huawei Mate 40 byla představena včera a krátce na to tu máme nového krále platformy DxOMark. A asi není třeba dodávat, že je jím model Huawei Mate 40 Pro. Testeři DxOMarke jej prověřili nejen v rámci kvality výstupů hlavního fotoaparátu, ale došlo i otestování selfie kamery.

Začneme tím, že se podíváme kolik bodů Huawei Mate 40 Pro nasbíral v kategorii hlavního fotoaparátu a selfie kamery. V prvním případě je celkové skóre 136 bodů, ve druhém případě jsou to 104 body. U hlavního fotoaparátu tak posunul na druhou příčku telefon Xiaomi Mi 10 Ultra, který má celkové skóre o tři body nižší. U přední kamery je na druhém místě žebříčku model Huawei P40 Pro a jeho skóre je nižší jen o jeden bod.

Parametry hlavní a přední kamery

V rychlosti si zrekapitulujme s jakou foto výbavou Mate 40 Pro dosáhl výše uvedených výsledků. Hlavní fotoaparát má tři snímače. Jmenovitě to je 50 MPix senzor se světelností f/1.9, ekvivalent ohniskové vzdálenosti je 23 mm a velikost snímače je 1/1,28 palce. Druhý senzor má rozlišení 20 MPix, světelnost je f/1.8, velikost snímače je 1/1,54 palce, ekvivalent ohniskové vzdálenosti je 18 mm. Jde o širokoúhlý objektiv s PDAF. Poslední 12 MPix senzor funguje jako teleobjektiv s ohniskovou vzdáleností 125 mm, světelností f/3.4, PDAF a OIS. Jeho velikost je 1/3,56 palce. Přední kamera má 13 MPix, světelnost je f/2.4, ohnisková vzdálenost je 18 mm a velikost snímače je 1/2,8 palce. Do páru k tomuto snímači jde ToF senzor pro snímání hloubky ostrosti.

Mezi pozitiva hlavního fotoaparátu patří široký dynamický rozsah, rychlý a přesný autofokus pro fotografie i videa, velmi dobrý odhad hloubky ostrosti v režimu bokeh, dobrá stabilizace videa a přesné vyvážení bílé. Celou recenzi hlavního fotoaparátu si můžete přečíst zde.

U přední kamery hodnotí testeři jako klady dobrou expozici a široký dynamický rozsah. Dále pak velkou hloubku ostrosti, přesné zaostření na obličej, dobré vyvážení bílé, poměrně nízký šum a dobrou stabilizaci videa. Celou recenzi přední kamery najdete zde.