Na včerejší prezentační akci společnosti Huawei byl společně s řadou Mate 40 představen i telefon Huawei Mate 30E Pro 5G. Výrobce ovšem při jeho uvedení neprozradil vše, co bychom rádi o novém modelu věděli, proto si budeme muset vystačit aspoň s tím málem, co je zatím známo.

Z toho, co výrobce uvedl plyne, že Huawei Mate 30E Pro 5G je v podstatě stejný jako loňský model Mate 30 Pro. Ovšem jeden rozdíl zde přece jen najdeme. A tím je použitý procesor, kterým by měl být zbrusu nový Kirin 990E. Detaily parametrů čipsetu teprve budou představeny, ale je velmi pravděpodobné, že jde o podtaktovanou verzi Kirin 990. Podobně jako tomu je u procesoru Kirin 9000E. To ale zatím není potvrzeno.

Každopádně si připomeneme parametry modelu Mate 30 Pro, které by měl mít i nový Mate 30E Pro. Je to 6,53 palcový OLED displej s rozlišením 2400×1176 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Konfigurace pamětí by měla být 8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého 40 W nabijení, bezdrátového 27 W nabíjení a reverzního 5 W nabíjení. V kruhovém modulu hlavního fotoaparátu jsou uloženy snímače s rozlišením dvakrát 40 MPix a 8 MPix. Přední kamera má 32 MPix. Snímač otisků je integrován do displeje a nechybí certifikace IP68. Telefon Mate 30E Pro je již nyní zalistován na stránkách Vmall pro předběžné objednávky. Cena bude uvedena později.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.