Včerejší představení špičkové řady Huawei Mate 40 bylo oficiální premiérou i pro nové procesory Kirin 9000. A protože první recenzenti už měli možnost telefony pořádně proklepnout, tak už máme v ruce velmi zajímavé výsledky reálných testů a benchmarků od kolegů z GSMArena. Ty v podstatě potvrzují velký potenciál tohoto čipu, zejména v některých kategoriích. Ale je nutné mít na paměti, že hlavním soupeřem není aktuální konkurenční sestava, ale spíše Snapdragon 875, který už se pomalu připravuje na trh.

Každopádně testy a benchmarky proběhly jak v klasickém „používacím“ režimu Huawei Mate 40, tak i v Performance módu, který je schopen plně odemknout rezervy tohoto čipu. V Geekbench překonal v multi-jádrovém testu konkurenci minimálně o 10 %, i když v jedno-jádrovém výkonu má stále Apple v tomto benchmarku navrch s velkou rezervou. V Antutu pak dosáhl na velmi slušných 686.835 bodů, takže opět solidní náskok. Grafické testy pak byly velmi přesvědčivé v 3DMarku, ale v GFX 3.1 Manhattan se v onscreen testech projevily limitace kvůli vysokému rozlišení. I tak ale srovnatelnou 1440p konkurenci zválcoval.

This slideshow requires JavaScript.

U Kirinů si Huawei také už dlouho zakládá na svých NPU jádrech pro umělou inteligenci a jejich AI schopnostech. A novinka samozřejmě exceluje i v této oblasti. Podle prestižního AI Benchmarku od ETH Zurich dosáhl Kirin 9000 plných 216.6 bodů, což lépe vynikne při porovnání s druhým místem Dimensity 1000+ se 136.3 body, nebo s nejlepším výsledkem Snapdragonu 865 se 74.2 body… Kirin 9000 je prostě podle všech metrik monstrum a jeden z nejpokročilejších čipsetů momentálně k dispozici. Jen je škoda, že bude s největší pravděpodobností posledním Mohykánem své značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.