Pandemie koronaviru zas jede na plné obrátky a to, co se nám na jaře zdálo hrozným, je na podzim ještě horší. Má to samozřejmě vliv i na výrobu a prodeje chytrých telefonů. Prodeje sice meziročně klesly, ale výroba a případně i prezentace novinek jede dál a dalo by se říct, že valná většina výrobců se stávající situaci zvládla dobře přizpůsobit. Nové produkty jsou připravovány s výrazným předstihem a díky tomu zpravidla nejsou ohroženy jejich prezentace. Dokonce se zdá, že někteří producenti budou své novinky v příštím roce představovat dřív. Dřív by proto mohla být uvedena i řada OnePlus 9.

Podle posledních zvěstí tipařů je řada OnePlus 9 už nyní ve vývoji. Zatím má jen kódové označení „Lemonade“, ale i to by se mohlo v dohledné době změnit. Víme, také, že v řadě budou minimálně dva telefony, a to standardní verze a Pro verze. Ještě před dvěma dny tipaři odhadovali, že k představení by mělo dojít v průběhu dubna/apríla příštího roku. Ale tato informace by už dnes nemusela platit. Podle stránek AndroidCentral by se měl OnePlus vydat stejnou cestou jako Samsung v případě své řady Galaxy S21. Ta by totiž měla být představena dřív než obvykle.

Ale vraťme se zpět k společnosti OnePlus. Ta své první vlajky většinou uváděla v květnu/máji, nebo v červnu/júni. Loňský model OnePlus 8 byl ale představen v dubnu. A právě z tohoto termínu před pár dny tipaři vycházeli. AndroidCentral však tvrdí, že k představení dojde už v březnu/marci. Přesný termín ale znám zatím není. Je ale logické, že se výrobce snaží urychlit představení. Souvisí to přirozeně s konkurencí na trhu, kterou představují společnosti Xiaomi a Samsung. Ty zpravidla uvádějí své vlajky v prvním kvartálu. Navíc dřívější představení dá telefonům větší prostor v rámci prodejů, a to do té doby, než se na podzim objeví „téčková“ série.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.