Značka Honor se připravuje na rozšíření své řady X. Novým modelem by měl být Honor 10X Lite. O tomto telefonu jsme se měli možnost dozvědět poměrně nedávno, i když v té době byl znám jen pod kódovým označením DNN-LX9. Psalo se o něm na ruských stránkách s tím, že bude brzo představen na ruském trhu. To se v podstatě potvrdilo, telefon bude v Rusku uveden už zítra. Jeho prodeje by údajně měly začít 13. listopadu/novembra.

Ale ještě před uvedení telefonu Honor 10X Lite se můžeme podívat na jeho nejnovější renderované obrázky. Ty na síti sdílí známý tipař Slashleaks. Můžeme tedy zjistit, že chystaný model bude mít design, který jsme letos měli možnost vidět u mnoha telefonů. Takže si opět zopakujeme, že jde o úzké rámečky kolem displeje, mírně širší bradu, „díru“ pro přední kameru a obdélníkový modul zadního fotoaparátu. Do prodeje půjdou tři barevné varianty, a to černá, fialová a zelená.

A abychom nezůstali jen u vzhledu Honor 10X Lite, přihodíme i některé parametry. LCD displej by měl mít úhlopříčku 6,67 palce, FullHD+ rozlišení a poměr stran 20:9. Jako procesor bychom zde měli najít Kirin 710A se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého 22,5 W nabíjení. Přední kamera by měla mít 8 Mpix. Čtyři senzory hlavního fotoaparátu budou mít rozlišení 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 Mpix. Odhadovaná cena pro evropský trh, kam by se měl telefon po uvedení v Rusku dostat, je zhruba 200 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.