Jen před pár dny jsme přinesli spekulace o možných plánech Redmi na vydání opravdu kompaktního telefonu po vzoru iPhone 12 Mini. V našich končinách je poptávka po menších kouscích opravdu velká a na Android platformě člověk prostě nemá příliš na výběr. Proto přišly tyto spekulace jako závan čerstvého vzduchu a fanoušci se už pomalu začali těšit. Jeden z nejlépe informovaných čínských „leaksterů“ ale na sociální síti Weibo vyjádřil veřejně své pochyby nad brzkým příchodem kompaktních telefonů z domácích zdrojů.

Tímto expertem není nikdo jiný než starý známý Digital Chat Station, který se mýlí opravdu jen velmi raritně. Podle jeho vyjádření mu nejsou známy žádné plány čínských výrobců na kompaktní modely v dohledné době. Jasným argumentem jsou podle něj výrobní náklady, protože menší rozměry vyžadují modifikaci výrobních linek a kompletní překopání vnitřního uspořádání telefonů. Ostatně i u iPhone 12 Mini je jednoznačně nejdražší komponentou 5.4-palcový OLED displej. Náklady na úpravu a modifikaci výrobních linek pak podle něj nekorespondují s předpokládanými zisky.

Celkové prodeje kompaktních telefonů totiž nejsou nijak vysoké, takže si firmy tento krok budou velmi pečlivě rozmýšlet. To jsou velmi tvrdá vyjádření, které asi nikoho z nás příliš nepotěší. Ale na druhou stranu jsme opravdu měli nedávno možnost slyšet šéfa Redmi nad něčím podobným přemýšlet a jak nové modely Google Pixel, tak i třeba Sony s Xperia 5 II ukázali, že kompaktní Android není nereálný. Ale vzhledem k čínské zálibě v obřích „lopatách“ to bude chtít opravdu odvahu ze strany šéfů firem. Každopádně držíme Redmi palce.