Společnost Motorola se chystá na uvedení nového modelu střední třídy. Mělo by jít o telefon Motorola XT2091, což je zatím jen kódové označení. Obchodní název v tuto chvíli znám není. O tom, že by se tento nový stroj měl vbrzku dočkat představení a uvedení na trh svědčí i to, že už má za sebou hned několik certifikací. Konkrétně to jsou certifikace FCC, EAEU a TÜV Rheinland. Díky nim se můžeme podívat na některé z parametrů chystaného přístroje.

Telefon Motorola XT2091 by měl podle výpisu FCC mít dvě verze s čísly modelů XT2091-3 a XT2091-8. Výbava obou verzí by měla být stejná, ale ta s označením XT2091-8 bude na některých trzích prodávána jako telefon společnosti Lenovo. To ale není nic neobvyklého, protože i v případě modelu Moto G9 šel tento telefon na některé trhy jako Lenovo K12. Pojďme se ale podívat na parametry, které bychom podle certifikací mohli čekat. Je to především obří baterie s kapacitou 6000 mAh a podporou rychlého nabíjen s výkonem 22,5 W.

Dále bychom se měli dočkat trojitého fotoaparátu s LED bleskem, který bude poskládán do čtvercového modulu. Snímač otisků bude uložen na zadním panelu, ale to nás u telefonů Motorola nepřekvapí. Kolébka hlasitosti a tlačítko pro zapnutí a vypnutí bude uloženo na pravé hraně přístroje. O dalších specifikacích ale certifikační výpisy neinformují, takže budeme muset počkat buď na zprávy od tipařů a nebo přímo od výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.