Zářijové modely nové řady Xiaomi Mi 10T se povětšinou setkaly s velmi pozitivní odezvou, ale došlo i na nějakou tu kritiku. Ta směřuje hlavně k použití IPS LCD displejů namísto AMOLED variant, což mnozí pokládají za krok zpátky. Sice se jedná o naprosto špičkové IPS panely se 144 Hz obnovovací frekvencí, ale to je v očích některých fanoušků stále neomlouvá. Takže se není čemu divit, že se k tématu v rozhovoru pro server Techradar dostal i Daniel Hoang Desjarlais, jeden z vysoce postavených zástupců firmy.

A jeho vyjádření jsou zajímavá, protože jdou nad rámec očekávaných důvodů. Vysvětluje totiž, že rozhodnutí firmy byla primárně založeno na odezvě zákazníků a výsledků komplexních průzkumů. Plných 60 % respondent totiž údajně preferuje ploché displeje (klasické modely Mi 10 je mají zakřivené) a také si údajně 10 % uživatelů AMOLED displejů stěžovalo na únavu zraku v porovnání s LCD. Xiaomi tak chtěli nabídnout alternativu ke svým ostatním telefonům i v high-end segmentu a upřímně řečeno to dává smysl. Protože ti co preferují výhody AMOLED, tak mohou stále sáhnout po dalším high-end kusu stejné značky.

A protože dalším jasným nevyřčeným argumentem je samozřejmě cena, tak pán ze Xiaomi poskytl i další trefnou odpověď. Podle jeho slov je totiž prostě lepší špičkový LCD panel, než průměrný AMOLED. Rýpalové to asi budou brát jako nechtěně ironický útok Xiaomi do vlastních řad. Ale pokud bylo Mi 10T plánované jako cenově dostupnější alternativa, tak je tato argumentace opět v podstatě v pořádku. Co na toto firemní rozhodnutí říkáte vy ? Patříte do tábora „AMOLED navždy“, nebo vám špičkový LCD IPS s parádní obnovovací frekvencí nevadí ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.