Krátce nato, co společnost Oppo představila telefon Reno 4 F by mohlo dojít na uvedení další novinky. Telefon zatím nemá oficiální obchodní název a prochází certifikačními řízeními s kódovým označením Oppo PERM00. Má už za sebou certifikaci MIIT a nyní se objevil na stolech certifikátorů Tenaa.

A když dáme oba certifikační výpisy dohromady, máme tu téměř kompletní specifikace a také design chytaného telefonu Oppo PERM00. V první řadě je jasné, že telefon bude podporovat 5G sítě. Tato funkce je v dnešní době, alespoň pro čínský trh, nezbytná. Dále se můžeme dozvědět, že rozměry přístroje jsou 162,2×75,1×9,1 mm při hmotnosti 194 gramy. LCD displej má úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení 2400×1080 pixelů. Poměr stran je 20:9.

Telefon bude pohánět osmi jádrový procesor s maximálním taktem 2 GHz. Ani jeden z výpisu ale přesný typ čipsetu neuvádí. Spárován bude s 6 GB případně 8 GB operační paměti a interní úložiště by mělo mít verze 64/128/256 GB. Snímač otisků je uložen na hraně přístroje. Baterie Oppo PERM00 bude mít kapacitu 5000 mAh a operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou ColorOS 7.2. Přední kamera dostala 16 MPix. Na zadním panelu pak najdeme obdélníkový modul fotoaparátu se čtyřmi snímači. Ty mají rozlišení 49 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Na trh tento model půjde v barvě zelené, modré a šedé. Termín představení není dosud znám.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.