Společnost OnePlus by si pro letošek mohla říct, že už má splněno. Na světě jsou jak modely řady OnePlus 8, tak i telefon OnePlus 8T, takže fanoušci by měli bý spokojeni. Ovšem mnozí z nich už přemýšlejí dopředu a ptají se, co přinese příští rok. Samozřejmě všichni tak nějak tuší, že první vlajkou společnosti v roce 2021 bude model OnePlus 9, ale zajímá je i to, zda se na něm už pracuje.

A protože tipaři nikdy nespí, snaží se už teď o chystaném modelu OnePlus 9 přinášet první informace. Pro ně můžeme zajít na Twitter k tipaři, který si říká Max J. Zveřejnil snímek bočního pohledu na „nějaký“ telefon a přes něj je velkým písmem napsáno LEMONADE. Na první pohled jde o velmi štíhlý telefon a nápis „Lemonade“ by měl znamenat jeho kódové označení. Tipař je ale na slovo skoupý a nepřidal žádné vodítko, pro odhalení toho, o jaký telefon by se mělo jednat.

Ovšem v komentářích pod tweetem se můžeme dozvědět přece jen něco málo víc. Jeden z komentujících správně odhadl, že jde o telefon OnePlus 9, respektive o kódové označení celé série 9. Můžeme tedy čekat, že telefony budou vydány minimálně dva, a to standardní verze a Pro verze. Samozřejmě je příliš předčasné spekulovat o konkrétních parametrech, ale je pravděpodobné, že telefon nebo telefony série OnePlus 9 budou osazeny vlajkovým procesorem. To by mohlo znamenat Snapdragon 875, který bude vlajkou příštího roku. Dále bychom mohli tipnout i na použití AMOLED displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz a velmi rychlé nabíjení, které by v tomto případě mohlo mít výkon aspoň 65 W. A co se foto výbavy týče očekává se, že jeden ze senzorů hlavního fotoaparátu by mohl mít rozlišení 64 MPix. Předpokládaný termín představení série 9 je duben/apríl 2021.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.