Kreativní duše mezi námi už dávno odhalily obrovské možnosti vyžití 3D tiskáren pro širokou škálu výrobků. Od okrasných kousků, přes domácí potřeby až třeba pro doplňky do deskových her. Navíc se už dávno nejedná o extra drahou zábavu jen pro vyvolené, ale může si je dovolit opravdu každý. Dnes pro vás máme hned čtveřici velmi dobrých modelů 3D tiskáren osvědčených značek Creality a Anet. Navíc všechny přímo z českého skladu Aliexpressu, takže jednouší to už být skoro nemůže.

3D tiskárna Anet ET4 Pro se vyznačuje novým modulárním designem, díky kterému není složení tiskárny otázkou hodin, ale zhruba 10 minut. Jedná se o kompaktnější model s tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm. Označení Pro v názvu má souvislost s tichým chodem tiskárny. Určitě potěší nejen kvalitní kovové zpracování, ale i nová hliníková deska s temperovaným sklem, automatickým vyrovnáváním a dotykový 2,8 palcový LCD displej pro jednoduché ovládání. Samozřejmostí je i automatická detekce tiskové struny, nebo navázání tisku po přerušení. Podporováno je jako vždy i široké spektrum materiálu tiskových strun. Cena z českého skladu parádních 191.39 euro, nebo základní verze Anet ET4 jen za 131.08 euro.

Co třeba taková Creality Ender-3 Pro ? Může nabídnout velice slušné parametry například s hlavicí MK-10, přesností tisku ±0.1 mm, pracovní tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm a podporou celé řady 1.75 mm tiskových strun (tzv. filamentů). Nová technologie magnetického přichycení pak řeší často problematické odstraňování již hotového 3D modelu a rychlé zahřívání na 110℃ v pouhých 5 minutách je také velmi pozitivním číslem pro nadšené modeláře. Může být vaše z českého skladu jen za 164.30 euro z českého skladu. Případně základní verze Ender-3 jen za 141.58 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.