Procesor Snapdragon 875 bude vlajkovou lodí pro příští rok. Někteří z výrobců už nyní avizují, že pracují na vývoji telefonů, které budou právě tímto čipsetem osazeny. Asi není třeba dodávat, že se na začátku příštího roku mezi etablovanými producenty chytrých telefonů rozpoutá boj, který z nich jako první představí svou vlajku s tímto procesorem. Zatím to vypadá, že by se jako první mohl objevit Samsung Galaxy S21. Následovat by měl telefon Xiaomi Mi 11. A protože Samsung je jihokorejská značka, Xiaomi by své prvenství mohla urvat na čínském trhu.

Často si pro informace o čínských strojích zajdeme na Weibo k známému tipaři Digital Chat Station. A uděláme to i nyní. Tipař totiž zveřejnil informaci, že Xiaomi Mi 11 bude jako první čínský telefon debutovat s procesorem Snapdragon 875. Zároveň také dodává, že Mi 11 bude po svém vydání na určitou dobu exkluzivním modelem. Co by to mohlo znamenat pro potenciální kupce? Ve své podstatě asi nic zásadního. Snad jen to, že Xiaomi dostane Snapdragon 875 od Qualcommu jako první čínský producent a bude jej moci nějakou dobu exkluzivně používat, než bude procesor distribuován mezi další čínské výrobce telefonů. V rámci globálních trhů bude tato exkluzivita patřit Samsungu.

Zatím není jasné, jak dlouho bude tato exkluzivita trvat, než Qualcomm zahájí distribuci dalším výrobcům. Podle střízlivých odhadů by to však nemělo trvat příliš dlouho a mohlo by jít maximálně o jeden měsíc. Dodejme ještě, že čipset Snapdragon 875 by měl být oficiálně představen na začátku letošního prosince/decembra. První telefony, tedy vlajky společností Xiaomi a Samsung, by mohly být uvedeny o měsíc později, v průběhu ledna/januára příštího roku a prodeje by mohly začít následně v únoru/februári. Ovšem zatím jde jen o odhady, které nejsou potvrzeny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.