Bezdrátové nabíjení zrychluje. Mnohé společnosti se snaží vyvíjet rychlejší bezdrátové nabíjení a dalo by se říci, že společnosti Xiaomi se v tomto oboru daří. Jejich posledním zářezem na pažbě je telefon Mi 10 Ultra. Ten podporuje rychlé bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. Nu a podle tipařů chystají na příští rok technologii bezdrátového nabíjení, která by mohla mít až 100 W. Ale ještě před tím se podíváme na Xiaomi rychlé 80 W bezdrátové nabíjení, které bylo představeno nyní.

Pokud bychom chtěli novou Xiaomi technologii bezdrátového nabíjení popsat opravdu velmi stručně, stačilo by říci, že jde o nejrychlejší bezdrátové nabíjení na světě. To by ale asi bylo málo. Takže se podíváme na čísla. Tato nová Xiaomi nabíječka s výkonem 80 W by měla akumulátor s kapacitou 4000 mAh nabít z nuly na 50% za pouhých 8 minut. Nabití na 100% by mělo proběhnout za zhruba 19 minut. A to, přiznejme si, je skutečně velmi slušná rychlost.

Samozřejmě se o tomto úspěchu nezapomněl zmínit ani vice prezident Xiaomi na svém Weibo účtu, kde sdílí i kratinké video, jak rychle je nová nabíječka schopna baterii dobít. Dodal také, že dobíjecí základna je vybavena v rámci chlazení velmi tichým vysokorychlostním ventilátorem. V praxi by to tedy mělo znamenat, že u nabíjení by nemělo docházet k přehřívání jak nabíječky, tak telefonu a navíc by nás neměl obtěžovat hluk ventilátoru. Nutno ale dodat, že nabíječka zatím nebude komerčně využita. První telefon, který by ji mohl dostat by měl údajně být Xiaomi Mi 11 Ultra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.