Čínský gigant Xiaomi se už od dob svých dřevních počátků potýká z obviněními z prachsprostého kopírování trendů Applu. V některých momentech to je bezesporu pravdu (ano dívám se na vás, Xiaomi Mi Watch), ale většina jejich produkce už je nějakou tu dobu zcela originální a svébytná. Některá rozhodnutí ale samozřejmě jablečným úspěchem být ovlivněná mohou a fanouškům přijdou jen k duhu. Dceřiní Redmi se totiž asi konečně nechali zviklat komerčním úspěchem „malých“ iPhonů a pravděpodobně chystají také kompaktní telefon.

První náznaky už ze strany Redmi byly během prvních spekulací o iPhone 12 Mini, ale nic oficiálního neproběhlo. Dnes to ale na čínských sociálních sítích v podstatě potvrdil šéf značky Lu Weibing, takže fandové kompaktních rozměrů telefonů mohou začít slavit. Samozřejmě nemáme v ruce nic konkrétního, ale už jen samotné skvělé prodeje menších kusů prostě dávají smysl a Redmi na to určitě slyší. Dávná čínská obsese obřími telefony je sice hezká věc, ale pod opravdu kapesních telefonech se nám upřímně stýská také.

Lu Weibing ale také dopředu varuje ohledně teoretické výdrže baterie, protože menší rozměry s sebou automaticky nesou i menší kapacitu. Ostatně iPhone 12 Mini má jen pouhých 2227 mAh. Ano sice na iOS s jinou filosofií šetření spotřeby, ale i tak. Takže možná bude pomenší designový Redmi Android sice opravdu kompaktní, ale budeme zase nabíjet opravdu poctivě každý večer. A zdá se, že i další výrobci berou menší kousky na milost. Jen v poslední době jsme tak viděli třeba Pixel 4a, Pixel 5 nebo Xperia 5 II.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.