Trh s nositelnostmi letos navzdory pandemii koronaviru jede na plné obrátky a v rámci zisků si stojí velmi dobře. Mnozí výrobci telefonů se proto snaží letos poslat do prodeje ať už hodinky, náramky a nebo i sluchátka. Navíc poptávka po těchto zařízeních stoupá. Tento letošní trend se snaží využít i značka Realme, která sama o sobě je výrazně akční ať už v produkci telefonů, nebo i nositelností. Letos na jaře, v období první vlny koronaviru, uvedla na trh své vůbec první hodinky. Nyní připravují celou novou řadu, která bude mít dva modely, a to Relame Watch S a Realme Watch S Pro.

Už v uplynulém měsíci sbíraly hodinky Realme Watch S i Realme Watch S Pro certifikace potřebné pro to, aby se mohly začít prodávat. V září/septembri získaly certifikace Nemko a Sirim. A nyní dostala i Pro verze singapurskou certifikaci IMDA a také americkou certifikaci FCC. To by tedy mělo znamenat, že by hodinky měly být v dohledné době představeny. A díky certifikacím a fotkám tam zveřejněným si můžeme udělat představu o designu hodinek a některých jejich parametrech.

Hlavní parametry

Realme Watch S Pro budou mít kruhový displej se dvěma fyzickými tlačítky na pravé hraně. Řemínek bude vyroben ze silikonu. Tady najdeme první rozdíl od na jaře představeného Realme chronometru, který měl displej čtvercový se zaoblenými rohy a s jen jedním tlačítkem. Nové hodinky budou mít 1,39 palcový AMOLED displej s rozlišením 454×454 pixelů. Podle FCC výpisu by měly hodinky vážit 64,5 gramu a měly by mít baterii s kapacitou 420 mAh.

Samozřejmě nebudeme ochuzeni ani o klasické funkce a režimy, kterými jsou krokoměr, monitoring sportovních aktivit a nebo spánku. K dispozici budou senzory jako je akcelerometr, gyroskop, senzor pro snímání tepové frekvence a snímač okolního světla. Nebude chybět Bluetooth, GPS a Glonass. Díky této výbavě a tomu, že jde o Pro verzi budou tyto hodinky mírně dražší. Ale jak bývá u Realme zvykem, stále by měly mít slušný poměr cena/výkon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.